Reklama

Reklama

(Nie)bezpieczne przygody małej Alix

Dwa lata temu Kenny Deuss z Antwerpii w Belgii został tatą uroczej Alix. Mimo że mężczyzna świetnie odnalazł się w roli ojca, jego partnerka wciąż zamęczała go pytaniami, o to, jak sobie radzi, kiedy zostawał sam z córką. Pewnego dnia nie wytrzymał i wysłał swojej ukochanej zaskakujące zdjęcie. Kobieta nie wierzyła własnym oczom.

Alix przyszła na świat 25 marca 2019 roku. Szybko stała się oczkiem w głowie rodziców, którzy bardzo przejęli się  swoimi nowymi obowiązkami związanymi z opieką nad córką. Nie zatracili jednak tego, co najważniejsze - poczucia humoru i dystansu do rodzicielstwa. Ale nie było tak od samego początku.

Kiedy kilkumiesięczna Alix zostawała pod opieką Kenny’ego, jej mama potrafiła co chwilę dzwonić i pisać, by sprawdzić, jak sobie radzą. Domagała się też dowodów w postaci zdjęć. Mężczyzna starał się ją uspokajać - tłumaczył, że wszystko ma pod kontrolą i świetnie bawi się z córką. Niestety, nie na wiele to się zdało i pytaniom nie było końca.

Reklama

Pewnego dnia czara goryczy się przelała i w głowie Belga zrodził się szalony pomysł. Postanowił przerwać uciążliwą kontrolę, udzielając niecodziennej odpowiedzi. Wysłał swojej partnerce zdjęcie, na którym było widać, jak spędza czas z Alix. Nie przedstawiało ono jednak rodzinnej sielanki, a niebezpieczną dla dziecka sytuację. Kiedy kobieta je zobaczyła, zaniemówiła. Dopiero po chwili zorientowała się, że to żart i ma przed sobą fotomontaż.

Na jednym zdjęciu się nie skończyło. Wszystkie bawiły nie tylko dziewczynę Kenny’ego, ale i jej kolegów z pracy, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne. W odpowiedzi Belg założył profil na Instagramie - @onadventurewithdad, na którym w każdy wtorek umieszcza nowe zdjęcia Alix. Łączy je jedno - widać na nim dziewczynkę w różnych niebezpiecznych i niecodziennych sytuacjach. Kenny zapewnia, że podczas sesji fotograficznych córce nic nie zagraża, bo za każdym zdjęciem stoi Photoshop.

Dzięki temu możemy zobaczyć Alix majsterkującą przy gniazdku elektrycznym, obsługującą piłę tarczową czy siedzącą na skraju przepaści. Na spacerach z tatą najczęściej moknie na deszczu, podczas gdy on chowa się pod parasolem, lub marznie na śniegu bez odpowiedniego ubrania. Nie zawsze ma też odpowiednie towarzystwo - czasami jest to jadowity wąż, a innym razem... Donald Trump. To świetna i pełna humoru opowieść o niezwykłej relacji, jaką łączy ojca z córką. Zresztą - zobaczcie sami!

1. Czytanie = uczenie się

2. Poszliśmy dziś z tatą pojeździć na deskorolce!

3. Poznałam nowych przyjaciół!

4. Odwiedził nas dziś wujek Donald

5. Nienawidzę deszczowych dni. Tata był przygotowany, a ja nie

6. Dziś pomagam mamie i tacie w kuchni

7. Pora na świąteczne zakupy!

8. Mamy lockdown, więc pomagam tacie w ogrodzie

9. Byłam w szoku, kiedy tata proprosił mnie o usunięcie awarii prądu

10. Nie mogłem znaleźć Alix, więc sprawdziłem na dachu...

11. Nie było pokazu sztucznych ogni w tym roku, więc urządziliśmy sobie własny

12. Nauczanie domowe: balansowanie na linie

13. Nie wydaje mi się, że to pierwsze doświadczenie taty ze śniegiem. Przyszedł przygotowany

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ojcostwo | rodzicielstwo | poczucie humoru

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy