Nowa atrakcja nad polskim morzem. Do Kołobrzegu ściągną tłumy turystów?

Turyści przyjeżdżający nad polskie morze będą mogli korzystać z nowej atrakcji, która ma powstać w Kołobrzegu. Mowa o planach wybudowania oceanarium na Wyspie Solnej, w sąsiedztwie Portu Jachtowego. Inwestycja będzie realizowana przez Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu.

W Kołobrzegu powstanie oceanarium. Podpisano w tej sprawie pierwsze dokumenty
W Kołobrzegu powstanie oceanarium. Podpisano w tej sprawie pierwsze dokumenty123RF/PICSEL

W Kołobrzegu powstanie nowa atrakcja. Podpisano pierwsze dokumenty

W sprawie budowy oceanarium na Wyspie Solnej w Kołobrzegu podpisano już list intencyjny. Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu poinformował, że parafowany dokument potwierdza wolę oddania w długoletnią dzierżawę działki zarządzanej przez miejską spółkę, w zamian za wybudowanie na jej terenie placówki, która będzie atrakcją o charakterze naukowo - poznawczym.

"Teraz przed nami okres negocjacji, który mam nadzieję, doprowadzi do podpisania warunkowej umowy dzierżawy, określające szczegółowe zasady współpracy" - powiedział prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski.

Jak informuje ZPM - po uzyskaniu ministerialnej zgody na dzierżawę działki leżącej w granicach portu, ZPM podpisze z inwestorem właściwą umowę. Po upłynięciu wskazanego w niej czasu obiekt przejdzie na własność spółki, czyli miasta.

Budowa Oceanarium przez ZPM, jest jednym z działań, które mają zwiększyć szanse Kołobrzegu na zwycięstwo w rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

"Intencją ZPMK było powstanie tam miejsca rekreacji, spędzania wolnego czasu i edukacji, które doceniliby zarówno kołobrzeżanie, mieszkańcy regionu, jak i turyści. Warunkiem był związek z tematyką morską, portem, żeglarstwem czy też turystyką morską" - czytamy na stronie Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu.

Tak ma wyglądać oceanarium, które powstanie w Kołobrzegu
Tak ma wyglądać oceanarium, które powstanie w KołobrzeguZPMK/a7agmateriały prasowe

Co oferować będzie oceanarium w Kołobrzegu?

Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu wskazuje, że tamtejsze oceanarium ma być placówką większą i nowocześniejszą od tej, która działa już w Międzyzdrojach. W dwóch potężnych zbiornikach wodnych będą prezentowane liczne okazy fauny i flory mórz oraz oceanów. Miejsce ma służyć nie tylko edukacji dzieci i dorosłych, ale i celom. W budynku będą się znajdować sale multimedialne i wystawiennicze, a ostatnią kondygnację zajmie lokal gastronomiczny - poinformowało ZPM.

Barbie ma 65 lat. Była nawet kosmonautkąAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas