Po 40. najtrudniej o udane zakupy

Jedno na pięć kupionych przez nas ubrań pozostaje w naszej garderobie nienoszone. Okazuje się, że po 40. kobietom najtrudniej zdefiniować swój styl.

Jak wynika z najnowszych badań kobietom po 40. najtrudniej znaleźć właściwe elementy garderoby. Efekt, co piąte zakupione ubranie to nietrafiona decyzja, która na długie miesiące zalega na dnie szafy. Mężczyzn ten problem dotyka po 37. roku życia.

Reklama

Zdaniem badanych to stylizacyjne "rozdarcie" wynika z konieczności zmiany stylu. Częściej musimy ubierać się adekwatnie do wieku i nieco zmienić podejście do mody. Równie zgubne wydają się ciągle zmieniające się trendy. 40 proc. respondentów przyznaje, że nie są w stanie za nimi nadążyć.

"Dla wielu z nas to, co nosimy, jest częścią naszej tożsamości i tego, jak chcemy być postrzegani przez innych. To zmienia się wraz z wiekiem. Wyniki badania sugerują, że im jesteśmy starsi, tym subtelniejszy, bardziej stonowany i klasyczny jest nasz styl, to zmniejsza prawdopodobieństwo modowego faux pas" - wyjaśnia Anita Naik, redaktor VoucherCodes, która zleciła ankietę. (PAP Life)

autor: Monika Dzwonnik


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje