Przygarnęli kota z... czterema uszami! Stał się gwiazdą Instagrama

Midas to czteromiesięczny kociak z Turcji, który urodził się z dwiema parami uszu. Jego właściciele założyli nietypowemu zwierzakowi konto na Instagramie. Szybko stał się ulubieńcem prawie 50 tysięcy osób!

Kot posiada dwie pary uszu z powodu wady genetycznej
Kot posiada dwie pary uszu z powodu wady genetycznejInstagram / midas_x24Instagram

Midas jest czteromiesięcznym kotem rasy rosyjskiej niebieskiej. Zwierzę urodziło się z mutacją genetyczną, przez którą ma... czworo uszu! Jedna para jest normalnej wielkości, drugie są mniejsze, położone przed normalnymi.

Kot był jednym z siedmiorga młodych bezdomnej kotki, które urodziły się w Turcji, w jednym z ogrodów.

Ma czworo uszu, jednak jest zdrowy

Wyjątkowego kota zaadoptowali Canis Dosemeci ze swoim partnerem. Midas został przebadany u weterynarza, ale, mimo że ma nietypową wadę, nie ma żadnych problemów ze słuchem. Wydaje się też zupełnie zdrowy, jednak wciąż przechodzi wiele badań genetycznych.

To nie jedyne zwierzęta, którymi opiekuje się para. Posiadają jeszcze dwa psy rasy golden retriever - 12-letnią Suzy i 14-letniego Zeyno. Okazało się, że obydwa goldeny szybko zaakceptowały nowego czworonożnego domownika.

Kot z dwiema parami uszu podbija sieć!

Niedawno jego właściciele postanowili założyć Midasowi konto na Instagramie. Uroczy zwierzak okazał się ulubieńcem naprawdę dużej grupy użytkowników tej platformy - dziś ma aż ponad 49 tysięcy fanów!

"Zdrowie na widelcu": Makaron z mąki żytniejPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas