Reklama

Reklama

Sylwester 2018: W Zakopanem, na stoku czy za granicą?

Marzysz o spędzeniu sylwestra poza miejscem zamieszkania? Chcesz znać najpopularniejsze sposoby spędzania sylwestra przez Polaków? Podpowiadamy, jak sprawić, by noc sylwestrowa i noworoczny wyjazd były udane i bezpieczne.

Sylwester to szczególny czas, w którym większość z nas pragnie postawić na dobrą zabawę. To jedyny taki dzień w roku, na który czekasz aż 12 miesięcy. Warto się do niego dobrze przygotować, aby nic nie zepsuło ci szampańskiej zabawy. W końcu chcesz pożegnać się ze starym rokiem i przywitać nowy we wspaniałym humorze.

Reklama

Jak Polacy bawią się na sylwestra?

Polacy lubią dobrą zabawę, szczególnie wtedy, gdy mogą bawić się w gronie najbliższych. Każdy z nas ma nieco inne wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać niezapomniana noc sylwestrowa. Znaczna część, preferuje pozostanie w kameralnym towarzystwie, w domu lub wybiera się do znajomych na tzw. domówkę. Jednak, z roku na rok można dostrzec pewne zmiany. Jakie? Polacy, coraz częściej decydują się na spędzenie sylwestrowej nocy poza domem.

Sylwester w górach – jak przygotować się do wyjazdu?

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów celebrowania Nowego Roku. Wymaga uprzedniego zaplanowania – rezerwacji miejsca, sporządzenia listy rzeczy potrzebnych na wyjazd. Wybierając się na sylwestra w górach, cały wypad trwa dłużej niż jeden dzień, dlatego warto spakować do walizki nie tylko kreację sylwestrową, ale i ciepłe rzeczy. Koniecznie zabierz ze sobą specjalne obuwie, nieprzemakalną kurtkę, czapkę, szalik, rękawiczki, grube skarpetki, plecak, jeśli zamierzasz chodzić po górach czy spacerować po dolinach.

Po świętach Bożego Narodzenia miłą odmianą od standardowej uczty przy stole jest ruch na świeżym powietrzu. Szczególnie, gdy masz możliwość podziwiać piękną przyrodę i cieszyć się szaleństwem z jazdy na nartach czy snowboardzie. Chcesz aktywnie spędzić wyjazd? Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia, które ochroni cię od konsekwencji nieszczęśliwego wypadku.

Dla tych, co nie boją się zimna: impreza plenerowa

Popularnym sposobem na spędzenie sylwestra jest plenerowa impreza sylwestrowa – organizowana przez największe stacje telewizyjne. Postaw na wyjazd do większych miast: Warszawa, Kraków, Chorzów, Poznań, Gdynia, w których posłuchasz gwiazd największego formatu. Jeśli lubisz gorącą atmosferę i śpiewanie z tłumem ludzi pod sceną, nie może cię tam zabraknąć.

Sylwester za granicą ­– stok, egzotyczna podróż czy europejskie stolice?

Sposobów na spędzenie sylwestra za granicą jest wiele. Ci, którzy stronią od ogromnego oblężenia kurortów w Polsce, mogą zdecydować się na jeden ze stoków narciarskich w Europie. Najbardziej popularne są te w: Austrii (Schladming Planet Planai, Ischgl Silvretta Ski Arena, Obertauern),  Szwajcarii (Samnaun, Zermatt, Saas-Fee),  Francji (Val Thorens, Les 2 Alpes, Chamonix Mont­-Blanc), Włoszech (Alta Badia, Livigno, Seiser Alm), a nawet bliskiej nam Słowacji (Chopok).

Dla tych, którzy zdecydowali się na spędzenie sylwestra w mieście, świetną propozycją będzie wyjazd do Bratysławy, Wiednia, Lwowa, Pragi czy Lizbony. Możesz nawet postawić na rejs statkiem wycieczkowym, odwiedzając jednocześnie Rygę (Zamek Ryski – Rigas plis, Katedrę – Doma Baznica), Sztokholm (Stare Miasto, Katedrę – Storkyrkan, Pałac Królewski – Kungliga Slottet) i Wilno (Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu).

Osoby, które wolą plaże od górskich stoków i śnieżnej scenerii mogą wybrać się na egzotyczną podróż po Wyspach Kanaryjskich czy odwiedzić słoneczną Brazylię – to jedne z najpopularniejszych kierunków na egzotyczne wyjazdy w środku zimy.

Co zapewni bezpieczeństwo podczas nocy sylwestrowej?

Sylwestrowe szaleństwo to czas, kiedy większość z nas nie stroni od głośnej zabawy, alkoholu i fajerwerków. Przez nieuwagę innych, możesz doznać uszczerbku na zdrowiu. Dlatego, bez względu na to czy bawisz się na stoku, zamierzasz zwiedzać zagraniczne miasta, czy masz zamiar brać udział w imprezie plenerowej – zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

1.     Wykup ubezpieczenie turystyczne

Aby móc beztrosko bawić się podczas sylwestra i uchronić się przed zdarzeniami losowymi, pomyśl o kupnie ubezpieczenia turystycznego. Dobierz je do własnych potrzeb i charakteru samego wyjazdu. Decydując się na zakup ubezpieczenia możesz skorzystać z szeregu dobrowolnych rozszerzeń. Jeśli wybierasz się na wycieczkę – wykup polisę standardową, a jeżeli zamierzasz szaleć na stoku zdecyduj się na tę, która uwzględnia pokrycie kosztów ratownictwa i hospitalizacji. Możesz nawet zabezpieczyć sprzęt sportowy przed kradzieżą.

2.      Załóż Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

EKUZ zapewnia minimalny zakres pomocy medycznej i działa tylko na terenie Unii Europejskiej. Nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego, a refunduje niezbędne działania podejmowane w celu ratowania życia, dlatego jest jego świetnym uzupełnieniem.

Jak wybrać odpowiednią polisę dla miłośnikach nart?

– Aby czuć się bezpiecznie na stoku, narciarz powinien wykupić polisę narciarską, dostosowaną nie tylko do celu, ale także długości pobytu i miejsca wyjazdu. W Europie suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynieść co najmniej 30 tys. euro. Zakres i cenę ofert proponowanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe warto sprawdzić w internetowej porównywarce ubezpieczeń – mówi Robert Pelczar, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje