Reklama

Reklama

Włosi masowo wyjeżdżają na świąteczne wakacje

- Boże Narodzenie z rodziną, Wielkanoc, z kim chcesz- to włoskie powiedzenie najlepiej ilustruje świąteczne zwyczaje mieszkańców Italii. Tradycją są wielkanocne wyjazdy na wakacje. Federacja hotelarzy podała, że na krótki urlop wybiera się 10 milionów Włochów.

Stowarzyszenie właścicieli hoteli, Federalberghi odnotowało wzrost liczby turystów o 2,3 procent w porównaniu z zeszłoroczną Wielkanocą. W tym roku wyjeżdża, co szósty Włoch.

Reklama

93 procent Włochów jedzie na świąteczne wakacje w kraju. Jedna trzecia z nich, jak wynika z sondażu, wybiera wycieczki do historycznych miast, kolebek architektury i sztuki, takich jak Rzym czy Florencja.

Prawie jedna trzecia woli wypoczynek w miejscowościach nadmorskich, a reszta- w górach i nad jeziorami.

Ponad dwie trzecie tych, którzy wybrali wyjazd za granicę, spędza Święta w europejskich stolicach. Na stałym poziomie utrzymuje się też popularność rejsów statkami wycieczkowymi po Morzu Śródziemnym i Karaibach.

Z kolei związek rolników Coldiretti informuje o prawdziwym boomie wyjazdów do włoskich gospodarstw agroturystycznych. Jest ich w całym kraju ponad 22 tysiące, a liczba rezerwacji rośnie z roku na rok.

Popularność tych miejsc, jak się zauważa, wynika też z trudnej sytuacji międzynarodowej. To ona skłoniła kilka milionów Włochów do schronienia się "pod gruszą" w gospodarstwach, które oferują przede wszystkim znakomitą uprawianą i produkowaną na miejscu żywność, odpoczynek w ciszy, spacery po winnicach i gajach oliwnych. Dodatkową pamiątką z takich wakacji są lokalne produkty, które można tam kupić. (PAP Life)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje