Zagadka matematyczna dla dzieci z 5 klasy, która dorosłych przyprawia o ból głowy. Podołasz wyzwaniu?

Rozwiązując zadania matematyczne, upewnij się, że w pełni rozumiesz polecenie. Większość z nich jest ćwiczeniami na logiczne myślenie. Warto wykorzystać także swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która bywa problematyczna. Podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

Czy uda ci się poprawnie rozwiązać łamigłówkę w określonym czasie?
Czy uda ci się poprawnie rozwiązać łamigłówkę w określonym czasie?opracowanie własneINTERIA.PL

Łamigłówka matematyczna dla dzieci w 5 klasie podstawowej

Zagadki matematyczne to najczęściej pytania lub zadania, które wymagają logicznego myślenia i kreatywności. Dziś zaprezentujemy ci jedno zadanie logiczne, które sprawia trudności wielu osobom dorosłym, podczas gdy dzieci często radzą sobie z nim błyskawicznie. Przyjrzyj się poniższemu równaniu i spróbuj rozwiązać je poprawnie w ciągu 10 sekund. Jesteś gotowy? Rozpocznij!

3 + 9 : 3 x 3 =?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyopracowanie własneINTERIA.PL

Poprawne rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie.

Przy rozwiązywaniu danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz na dołączonej grafice.

Poprawna odpowiedź
Poprawna odpowiedźopracowanie własneINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas