Reklama

Reklama

125-letnia Kubanka najstarsza na świecie

Kubanka Juana Bautista Ridriguez 2 lutego skończyła 125 lat i jest przypuszczalnie najstarszą osobą na świecie. Wiek kobiety nie został jednak potwierdzony przez Księgę Rekordów Guinessa.

Jak wynika z doniesień kubańskiej agencji AIN, kobieta urodziła się 2 lutego 1885 r. w prowincji Granma na wschodzie kraju, gdzie mieszka do dziś. Potwierdza to rejestr mieszkańców jej rodzinnej wsi Campechueli.
Co na to Guiness?
Sędziwa Kubanka, przez bliskich nazywana Candulią, nie figuruje jednak na prowadzonej przez Księgę Rekordów Guinessa liście najbardziej zaawansowanych wiekiem ludzi. Według tego źródła, najstarszym człowiekiem w historii była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 r. w wieku 122 lat, zaś najstarszą obecnie żyjącą osobą jest 114-letnia Japonka Kama Chinen.
Recepta: pogodne serce
Jak donosi AIN, Candulia cieszy się dobrym zdrowiem i spodziewa się, że przeżyje jeszcze wiele lat. Swoją długowieczność przypisuje czystemu, wiejskiemu powietrzu, bogatej w mięso diecie oraz "sercu zawsze pełnemu miłości dla bliskich".
Z trójki jej dzieci żyje już tylko jedno, lecz Kubanka ma jeszcze sześcioro wnuków, piętnaścioro prawnuków i czworo praprawnuków.

Reklama

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Guinessa | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy