Reklama

Reklama

Brzuch do przodu!

Okresu ciąży nie należy traktować jako taryfy ulgowej w dobieraniu stroju. Eksponowanie brzuszków stało się obecnie bardzo modne. Już ich nie chowamy, tylko ubieramy w obcisłe ubrania.

Na szczęście skończyły się czasy koszmarnych, workowatych sukienek na karczkach w burych kolorach - jeszcze nie tak dawno niemal obowiązkowego mundurku ciężarnych. Coraz więcej kobiet będących w ciąży zauważa też, że ogrodniczki nie są dobrą propozycją dla wszystkich. Owszem, są wygodne, ale przyszła mama o niezbyt wysokim wzroście i okrągłych kształtach nie wygląda w nich zbyt korzystnie. Zwłaszcza, gdy spodnie mają nogawki luźne u góry, a bardzo zwężone na dole. Lepiej wybrać tradycyjne spodnie, z prostymi nogawkami i z elastycznymi wstawkami po bokach na powiększający się brzuch.

Reklama

Dobrą propozycją będą także sukienki z lekko podniesionym stanem. Te na bardziej uroczyste okazje mogą być ozdobione pod biustem kokardką lub wstawką. Wersje mini przy szczupłych nogach są jak najmilej widziane.

Sportowe fasony są także bardzo odpowiednie dla kobiet w ciąży. W bluzach, podkoszulkach, luźnych spodniach dresowych, krótkich kurteczkach na suwak będą czuć się wygodnie, a przy tym atrakcyjnie wyglądać.

Jeśli mimo wszystko czujesz potrzebę zatuszowania kształtu brzucha, ubieraj się warstwowo. Nie trzymaj się jednak kurczowo czerni - wprawdzie wyszczupla ona optycznie, ale noszona na co dzień wygląda po prostu smutno. Weselej, a również korzystnie, będziesz wyglądać w pastelach.

Humor możesz sobie dodatkowo poprawić modnymi dodatkami - butami (jednak na płaskich obcasach), torbą, okularami i czapeczką z daszkiem lub płóciennym kapelusikiem na głowę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy