Reklama

Reklama

Demony dzieciństwa

Samotność, strach, poczucie winy tkwią głęboko ukryte w tamtej małej dziewczynce, która dziś jest już częścią psychiki dorosłej kobiety. Halle Berry, Edyta Górniak, i Liv Tyler to gwiazdy wychowywane bez ojców. Jak przeszłość wpłynęła na ich obecne życie?

Kolejny związek kończy się rozstaniem, przyszedł czas na rozwód, a może brak ci pewności siebie w kontaktach z mężczyznami? Nie jedna kobieta ma podobne doświadczenia, zwłaszcza, jeżeli już na starcie została zraniona przez faceta, pierwszego mężczyznę jej życia - ojca.

Różnie bywa. Czasami rodzice po prostu się rozstają. Czasami powodem jest zdrada, przemoc, alkohol. I chociaż w większości normalnych przypadków małżonkowie robią wszystko, żeby nie wciągać do swoich problemów dzieci, mali świadkowie rodzinnego dramatu stają się częścią tej gry. Gry, która wpływa na ich przyszłe, dorosłe życie.

Reklama

Sukcesy i porażki

Kiedy Halle miała cztery lata, małżeństwo jej rodziców rozpadło się. Wcześniej gwiazda wielokrotnie widziała jak ojciec bije matkę i starszą siostrę. Ojciec Halle nigdy jej nie uderzył. Aktorka długo walczyła z demonami dzieciństwa. Obwiniała siebie za to, że nie pomogła siostrze. Teraz, kiedy została matką, odnalazła spokój ducha. Ale droga, jaką przeszła, nie należała do najłatwiejszych. Kariera Halle rozwijała się błyskawicznie. Atrakcyjna dziewczyna zaczęła wygrywać w konkursach piękności, wkrótce została modelką, potem aktorką - pierwszą w historii ciemnoskórą laureatką Oscara.

Jednak jej życie osobiste nie było tak udane. Na koncie ma dwa rozwody. Pierwsze małżeństwo z bejsbolistą Davidem Justicem przeszło do historii po trzech latach, w 1996 roku. Rzadko się widywali, mieli inne plany, Halle chciała dziecka. Drugi związek z jazzowym piosenkarzem Ericiem Benetém przetrwał do 2003 roku. Benet okazał się seksoholikeim, wciąż szukającym nowych romansów. Dodatkowo konflikt między byłymi małżonkami zaostrzyły roszczenia Benéta do połowy majątku aktorki. Inne związki Berry również nie przypominały sielanki. Gwiazda nie słyszy na jedno ucho, po tym jak została pobita przez jednego z jej ex-partnerów. Kolejny odtrącony kochanek, nękał Halle wysyłają aktorce zdechłe węże w paczkach.

Obecnie gwiazda jest związana z o 10 lat młodszym modelem Gabrielem Aubry. W 2008 roku przyszła na świat ich córeczka - Nahla. I choć Halle twierdzi, że już nie ma zamiaru stawać na ślubnym kobiercu, czuje się spełnioną kobietą.

Cygańska dusza

Ojciec opuścił rodzinę, kiedy miała sześć lat. Wtedy widziała go po raz ostatni. "Żałuję, że nie poznałam taty. Myślałam, że jeszcze zdążę choć raz pójść z nim na spacer. Nie zdążyłam..." - mówiła po jego śmierci w wywiadzie dla "Pani". W genach przekazał jej cygańską urodę i talent muzyczny. Edyta Górniak - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, zdobywczyni drugiego miejsca na konkursie Eurowizji w Dublinie w 1994 roku. Jednak blask jej sławy od dłuższego czasu gaśnie i więcej mówi się o niej z powodu ekscentrycznego zachowania oraz występów w programach telewizyjnych, niż z powodu dokonań muzycznych. Związana była z wieloma mężczyznami, tymczasowy spokój znalazła u boku Dariusza Krupy, z którym ma syna Alana. Szczęście jednak nie trwało długo. W 2009 roku para rozstała się. Edyta twierdziła, że mąż trzymał ją w złotej klatce, i choć tak wiele mu zawdzięcza, nie może już dłużej z nim być.

Rockowa dziewczyna

W wieku 9 lat odkryła, prawdę o swoim pochodzeniu. W wieku 12, zmieniła nazwisko. Kiedy matka mówiła dziewczynie o jej biologicznym ojcu, były na koncercie, siedziały pod drzewem i obie płakały. Liv Tyler jest córką zwariowanej modelki Bebe Buell i charyzmatycznego Stevena Tylera, wokalisty zespołu Aerosmith. Nigdy nie musiała się buntować. Jej rodzice sami byli wystarczająco zbuntowani. Miała 14 lat kiedy rozpoczęła karierę modelki. Twarz Liv zdobiła okładki popularnych pism. Wstępem do jej aktorskiej kariery była rola w teledysku do piosenki Crazy zespołu ojca. Później grała w takich superprodukcjach jak Armagedon czy Władca Pierścieni. Nie unikała również mniej kasowych filmów.

W 2003 roku wyszła za muzyka Roystona Langdona, a w 2004 została matką. Ostatnio prasę obiegły informacje o rozwodzie pary. Po rozstaniu aktorka chce znowu grać. "Liv ma wszystkie talenty świata, ale jest również charakterem umiejącym z nich korzystać - i na sto procent wie, że nie ma tego po mnie!" - żartuje ojciec gwiazdy.

Małe dziewczynki potrzebują kontaktu z ojcem, po to, żeby w przyszłości nie miały problemów w kontaktach z mężczyznami. Często kobiety wychowywane jedynie przez matkę, mają wielu partnerów, są zazdrosne, nieufne, za wszelką cenę chcą znaleźć miłość i akceptację, których nie dawał im ojciec. Uczucie, jakim matka obdarza swoje dziecko jest bezwarunkowe, na uczucie ojca trzeba zasłużyć... Często opuszczonym dziewczynkom tak się właśnie wydaje. Uważają, że są winne rozpadu małżeństwa rodziców. Myślą: jeśli będę grzeczna tatuś wróci. Ciężko im w nastoletnim i dorosłym życiu. Poczucie pustki gdzieś głęboko w nich tkwi. Ale chociaż kobiety z niepełnych rodzin mają przed sobą trudne zadanie pogodzenia się z przeszłością, tak naprawdę to, jak będzie wyglądało ich życie, zależy od nich samych.

Ela Marczyk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | ojciec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje