Reklama

Reklama

Diabeł ubiera się nie tylko u Prady

Królowa mody, ambitna pracoholiczka, te określenia często słyszy się w jednym zdaniu z jej nazwiskiem. 60-letnia Anna "nuklearna" Wintour - kobieta, która dyktuje trendy.

Redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue'a" w wieku kilkunastu lat zaczęła przejawiać zainteresowanie modą. Ze względu na jej zainteresowanie, rodzice posłali ją do szkoły mody, którą Anna wkrótce porzuciła mówiąc: "Albo znasz się na modzie albo nie".

Współpracowała z wieloma magazynami, ale przez cały ten czas miała jedne cel - "Vogue". Gdy dopięła swego, zaczęła od zmian i wyciągnęła magazyn na szczyt modowych tytułów.

Anna Wintour przez te wszystkie lata stała się najbardziej wpływową osobą w świecie mody, trendsetterką oraz odkrywczynią nowych projektantów mody.

Reklama

Jej najbardziej rozpoznawalna cechą jest fryzura "na pazia", którą nosi odkąd miała 14 lat. Jako redaktor pisma o modzie, jest zawsze dobrze (i drogo) ubrana.

Jako "królowa mody" nie przejmuje się opinią innych. Szczególnie często krytykowana jest przez PETA (organizacja Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), z czego nic sobie nie robi. Nadal paraduje w futrach i umieszcza je na łamag "Vogue'a".

Zobacz w galerii jak się ubiera

A wy co myślicie o stylu najważniejszej kobiety w świecie mody?

MJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy