Reklama

Reklama

Lato Filmów w Toruniu!

Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów przenosi się z Kazimierza nad Wisłą do Torunia. Choć w Kazimierzu odbyło się już dziesięć edycji Lata Filmów, organizatorzy imprezy postanowili w poniedziałek, 14 marca, że od tego roku festiwal będzie odbywał się w Toruniu.

Jak podała "Gazeta Wyborcza", władze miasta Torunia zgodziły się dofinansować festiwal i przeznaczą na ten cel 250 tysięcy zł rocznie.

Toruńskie Lato Filmów rozpocznie się 9 lipca i potrwa tydzień. W programie znajdą się premiery i przeglądy kinematografii narodowych. W ramach cyklu "Panorama kina światowego" widzowie zobaczą ponad 50 obrazów. Specjalny blok poświęcony zostanie dorobkowi brytyjskiej grupy Monty Python.

Dotychczasową formułę festiwalu rozszerzy przygotowany wspólnie z Agencją Scenariuszową konkurs filmów z najlepszym scenariuszem. Będzie w nim rywalizowało dziesięć obrazów wyselekcjonowanych przez znanych filmowców.

Reklama

"Lato Filmów będzie się rozwijało w oparciu o środowisko scenarzystów. Wiemy, że Toruń dzięki Camerimage był miejscem spotkań najlepszych operatorów. Chcielibyśmy, żeby co roku przyjeżdżali tu wybitni scenarzyści" - powiedział "Gazecie Wyborczej" Sławomir Rogowski, pomysłodawca Lata Filmów.

Gazeta Wyborcza

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | Toruń | lato | Lato Filmów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje