Reklama

Reklama

Nauka korzystania z kuwety

Korzystanie z kuwety to umiejętność niezbędna każdemu kotu mieszkającemu w domu. W jaki sposób można nauczyć kota czystości?

Jeżeli maluchy są wychowywane przez kotkę, która umie korzystać z kuwety, sytuacja jest prosta - kocia mama weźmie na siebie obowiązek przeszkolenia kociaków. Jeżeli z jakichkolwiek względów kotka nie może przekazać tej wiedzy swoim pociechom, sami musimy wcielić się w rolę nauczycieli.

Małe kotki można zacząć przyuczać do korzystania z kuwety już w wieku 3-4 tygodni. Koty to zwierzęta niezwykle czyste i szybko nabiorą tej umiejętności, jednak podczas nauki trzeba się wykazać pewną dozą cierpliwości.

Kuwetę należy ustawić w miejscu łatwo dostępnym a zarazem spokojnym. Piasek lub żwirek powinny być zawsze czyste. Należy jak najczęściej sadzać do niej małe kocięta, zwłaszcza jeżeli ich poza wskazuje na to, że chcą się załatwić.

Reklama

Jeżeli nauka nie daje rezultatów, warto spróbować przestawić kuwetę w inne miejsce (gdzie nikt kotu nie będzie przeszkadzał) lub zmienić rodzaj żwirku (piasku).

Jeżeli kociętom zdarzy się załatwić swoje potrzeby poza kuwetą w żadnym wypadku nie należy karcić ich przez wycieranie pyszczków w ekskrementach - może to przynieść przeciwny skutek. Takie miejsce należy dokładnie wyczyścić, aby kotek nie czuł zapachu - inaczej może pomyśleć... że to jego toaleta.

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy