Reklama

Reklama

O antykoncepcji

Nie wiem czy to do was powinnam się zwrócić o pomoc, ale zawsze można spróbować. Chodzi mi o antykoncepcję. Czytając te wszystkie artykuły, jestem zakręcona tymi informacjami. Zdania są podzielone na ten temat. czy stosując antykoncepcję można dostać raka? Moja mama umarła na białaczkę i miała raka piersi. Mój brat niedawno chorował na raka jądra, jeszcze ja tylko zostałam i boję się, że biorąc te leki może mi się coś przykrego zdarzyć, a nie chciałabym. Mam problemy z żylakami, a na to tez podobno wpływa antykoncepcja. Wiem, że mogłabym iść do lekarza z tym, ale on całej prawdy nie powie (tak mi się przynajmniej wydaje), a po drugie mam dosyć kontaktu z lekarzami. Proszę, napiszcie mi całą prawdę o antykoncepcji. Jak działa, jakie są skutki uboczne.

Wygląda na to, że należysz do grupy osób obciążonych rodzinnie chorobą nowotworową . To nie powód do paniki a jedynie do bardzo uważnego dbania o własne zdrowie.

Z tego co piszesz to masz dosyć lekarzy... To pewnie wynika z faktu, że miałaś z nimi do czynienia przede wszystkim w czasie choroby twoich bliskich, którzy niestety umarli.

Teraz czas pomyśleć o własnym zdrowiu i zapewniam cię, że są lekarze, którzy mogą ci w tym profesjonalnie pomóc.

Temat antykoncepcji to temat wielu konferencji i spotkań naukowych. Nie da się opisać "całej prawdy" w kilku zdaniach. Tytułem wstępu do dużej wiedzy pamiętaj: nie można stosować antykoncepcji u osób obciążonych chorobą zatorowo- zakrzepową a u osób obciążonych chorobą nowotworową należy zachować szczególna ostrożność i wykonać kilka badań. Wyniki tych badań pozwalają ocenić ryzyko i wielokrotnie stosowanie antykoncepcji jest możliwe. Pamiętaj jednak, że w tym wszystkim pomoże ci lekarz, który jest do tego odpowiednio przygotowany - nie bój się poruszyć z nim najtrudniejszych, gnębiących cię tematów.

Reklama

Lek. med. ginekolog-położnik Bartłomiej Golański
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje