Reklama

Reklama

Pływający maluszek

Jeśli twoje dziecko skończyło już 3 miesiące pomyśl o zajęciach dla maluchów na basenie. Zajęcia takie pozwalają na oswojenie się z wodą, są świetną zabawą dla dzieci i zapewniają im kontakt z rówieśnikami.

W zajęciach z trenerem uczestniczą dzieci z rodzicami. Na początku dziecko trzyma się tylko przodem do siebie, bo w takiej pozycji czuje się najbezpieczniej. Po oswojeniu z wodą dziecko można odwrócić, położyć na plecy i z czasem całkiem zanurzyć.

Dla dzieci woda to naturalne środowisko, w którym przebywało 9 pierwszych miesięcy swojego życia. Jednak dziecka do niczego nie można zmuszać. Należy bacznie je obserwować i delikatnie wprowadzać nowe elementy zabawy.

Dzieci zwykle bardzo lubią zajęcia na basenie. Jednak czasami pierwsze zajęcia bywają stresujące, wówczas pobyt na basenie ograniczamy do kilku, kilkunastu minut. Z czasem będzie to jedna z najlepszych rozrywek naszego malucha.

Najlepiej wybrać się tam, gdzie jest specjalny basen dla dzieci, z lekko podgrzewaną wodą. Należy zaopatrzyć się w specjalne pieluchy przeznaczone do wody oraz w różne zabawki: średniej wielkości piłkę, koło nadmuchiwane, "motylki" na ramiona.

Reklama

Zajęcia z instruktorem zwykle trwają pół godziny. Po dłuższym czasie ciało dziecka wychładza się i specjaliści zalecają opuszczenie wody.

Po wyjściu z wody natychmiast okrywamy dziecko ręcznikiem lub ubieramy szlafrok. Przed wyjściem na zewnątrz dokładnie dziecko wycieramy i suszymy głowę. Trzeba być ostrożnym szczególnie jesienią czy zimą, gdyż niedosuszenie może zakończyć się chorobą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wody | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje