Reklama

Reklama

Weekend w kinie

W ostatni weekend lipca na ekranach polskich kin zadebiutują dwie produkcje: od dawna oczekiwana kolejna opowieść o człowieku-nietoperzu "Batman - Początek", z udziałem Christiana Bale'a, Kate Holmes, Michaela Caine'a i Morgana Freemana oraz komedia romantyczna "Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia".

Film "Batman - Początek" opowiada o tym, jak to się stało, że Bruce Wayne został Batmanem.

Reklama

Bohater filmu to młody Bruce (w tej roli Christiane Bale), który był świadkiem morderstwa dokonanego na jego rodzicach. To traumatyczne przeżycie odcisnęło na nim trwałe piętno. Marzy tylko o zemście, jednak musi poczekać z realizacją swoich planów. Po kilku latach Bruce udaje się na wschód, gdzie szuka pomocy u mistrza ninja Ra's Al- Ghula. Po powrocie do Gotham City w piwnicy swojej posiadłości odnajduje kostium, który odmieni całe jego życie. Od tej chwili stanie się kimś innym - Batmanem.

W filmie występują również: Michael Caine, który wciela się w Alfreda, wiernego lokaja Batmana, Katie Holmes, która gra ukochaną człowieka-nietoperza, Morgan Freeman - filmowy Lucius Fox, członek Wayne Enterprises, Liam Neeson, który gra mentora Batmana - Henriego Ducarda oraz Ken Watanabe w roli głównego przeciwnika Batmana - międzynarodowego terrorystę o imieniu Ra's al Ghul.

Zdjęcia do filmu "Batman - Początek"zaczęły się w marcu 2004 roku. W ciągu 129 dni zdjęciowych ekipa pracowała na planie w Islandii, Chicago i Londynie, w halach zdjęciowych słynnego brytyjskiego Shepperton Studios oraz w Cardington - dawnym hangarze dla sterowców przekształconym w olbrzymią halę zdjęciową na potrzeby tego filmu. W celu stworzenia świata Batmana filmowcy wykorzystali kombinację plenerów, dekoracji budowanych w halach zdjęciowych, miniatur i minimalnej ilości efektów komputerowych.

Film wyreżyserował Christopher Nolan, autor "Memento""Bezsenności".

W weekend widzowie mogą także wybrać się do kina na komedię romantyczną "Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia".

Obraz opowiada o dwóch uganiających się za spódniczkami mężczyznach, którzy mają nietypowe zajęcie: są facetami do wynajęcia, z którymi można się umówić na kolację, pójść do kina albo zaprosić jako osobą towarzyszącą na wesele.

Wszystko skomplikuje się, kiedy jeden z nich pozna w ten sposób dziewczynę swego życia.

Główną bohaterkę filmu - Kat Ellis poznajemy w chwili, kiedy czeka ją podróż na ślub przybranej siostry, Amy. Kat nie ma jednak z kim tam pójść. Nie chce być obiektem ironicznych uwag rodziny i postanawia zrobić to, co wydaje się - jej zdaniem - w tej sytuacji najlepsze dla samotnej kobiety: wynająć mężczyznę do towarzystwa...

Wśród ekipy realizującej film panowała zgoda: ślub jest idealnym tematem na komedię. "Nawet w najlepszym przypadku ślub jest stresującym i nieprzewidywalnym wydarzeniem. Nic nie dzieje się tak, jak tego chcesz lub oczekujesz. Dodaj do tego jeszcze typową rodzinkę i masz całe pokłady powodów do śmiechu" - uważa odtwórczyni roli Katy - Debra Messing.

W filmie wystąpili ponadto: Owen Wilson, Vince Vaughn i Rachel McAdams.

Dowiedz się więcej na temat: holmes | chłopak | MAN | ślub | batman | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje