Reklama

Reklama

Z zabaw i gier dziecięcych

Amerykańska dziennikarka Mika Brzeziński kilka dni temu odmówiła nadania wiadomości o wyjściu Paris Hilton z więzienia.

Jej protest przeciwko zalewowi informacji o wybrykach gwiazd i gwiazdeczek wywołał poruszenie i powszechny zachwyt. Może dobrze byłoby pójść w jej ślady? Naszym problemem nie jest Paris Hilton ani nawet jej krajowe podróbki. My cierpimy na nadmiar informacji o poczynaniach naszych polityków. Nie będę gołosłowna. Poruszona słowami premiera, które wygłosił na Jasnej Górze, już w niedzielę napisałam dla Państwa felieton. Premier mówił: "Dziś Polska jest tutaj. Dzięki takim jak wy Polska trwa i będzie trwała."

Reklama

A co z resztą? Co z tymi, których tam nie było? Czy przez to są mniej Polakami? Czy premier demokratycznego państwa może pozwalać sobie na słowa, które dzielą ludzi? Czy może wciąż podsycać nieufność, której i tak w naszym kraju nie brakuje? Widać może. Ale czy nam nie byłoby lepiej, gdybyśmy o tym nie wiedzieli? Ksiądz Rydzyk żadnych mediów nie zapraszał. Wręcz przeciwnie, nakazywał czujność. Niech nie kręci się tu nikt niepowołany. Gdyby media zechciały posłuchać! Niech by nawet się obraziły, że nie są zaproszone i całą sprawę zignorowały. Zostałaby w Rodzinie Radia Maryja. Niestety, media się nie obrażają. To przywilej dzieci i prezydenta, który na naszych oczach zerwał już kilka znajomości, ostatnio z Pawłem Zalewskim. I skąd to wiemy? Z mediów.

Gdyby ich nie było, czy premier mógłby tak antagonizować ludzi? Skąd. Byłby bezradny jak dziecko, a my byśmy sobie żyli spokojnie, nie wiedząc, że nasz premier nas nie lubi. Poruszona tymi wydarzeniami, pisałam w niedzielę felieton w podniosłym tonie. Że przez wiele lat żyliśmy w Polsce, w której nie mogliśmy się czuć u siebie. Że po chwilowej euforii znów trudno tu poczuć się dobrze tym wszystkim, którzy od władzy oczekują rozwiązywania problemów, a nie walki z szatanem. Którzy od władzy oczekują dojrzałości, a nie gier i zabaw dziecięcych. Którzy nie chcą się czuć podejrzani tylko dlatego, że urodzili się przed którymś tam rokiem.

Dowiedz się więcej na temat: dziennikarze | kara więzienia | paris | Paris Hilton | zabaw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje