7 kreatywnych pomysłów na długi zimowy wieczór
Artykuł sponsorowany
Zimą niska temperatura i długie wieczory nie zachęcają do podejmowania wyzwań. To jednak nie powód, aby po pracy bezmyślnie surfować w Internecie. Oto kilka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu!
#1. Domowe SPA
Każdy z nas potrzebuje odprężenia. Zwłaszcza po wyczerpującym dniu. Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie odrobiny luksusu i przyjemności jest zorganizowanie domowego SPA.
W tym celu nie musisz kupować drogich kosmetyków, czy zmieniać aranżacji łazienki. Na początek wystarczy przygotowanie kąpieli. Do gorącej wody dodaj ulubioną sól i kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Możesz też wykorzystać przepis na kąpiel prosto z salonu piękności: do wanny dodaj dwa litry mleka i dwie łyżki miodu. Wszystko dobrze wymieszaj i ciesz się kąpielą, która wygładzi i nawilży Twoją skórę.
Jeśli chcesz zadbać o siebie bardziej kompleksowo, możesz dodać do tego własnoręcznie przygotowaną maseczkę na twarz. Wybierz tę, która najlepiej odpowie na potrzeby Twojej skóry. Np. do cery suchej świetnie sprawdzi się maska z awokado. Owoc należy obrać ze skórki i rozgnieść, dodać łyżkę jogurtu naturalnego i dokładnie wymieszać. Tak powstałą mieszankę nanieś na twarz i pozostaw ok. 10 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz maskę i wklep ulubiony krem.
#2. Wieczór gier z przyjaciółmi
Masz ochotę spędzić czas w towarzystwie? Świetnym pomysłem może okazać się zorganizowanie wieczoru gier. Zdziwisz się, jak wielu Twoich przyjaciół lubi planszówki! Nawet ci, którzy do tej pory podchodzili sceptycznie do takich rozgrywek, mogą się miło zaskoczyć.
Planszówki mają jeszcze jedną zaletę: potrafią zaangażować wiele osób naraz. Wyzwalają też mnóstwo emocji, przede wszystkim tych pozytywnych. Możesz wybrać spośród popularnych gier strategicznych, takich jak Monopoly czy Osadnicy. Bardzo ciekawą propozycją są też gry typu 5 Sekund lub Nigdy w życiu, które opierają się na zabawnych pytaniach.
Wieczór z grami planszowymi to świetny sposób na lepsze poznanie swoich przyjaciół lub odświeżenie relacji.
#3. Spacer do ogrodu świateł
Chcesz ruszyć się z domu, ale nie masz pomysłu dokąd? Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma godnego uwagi parku świateł. Kreatywność twórców tych instalacji może Cię zaskoczyć.
Kolorowe światła wywołują pozytywne emocje i sprawiają, że nawet w niskich temperaturach robi się ciepło i magicznie. W naszym kraju w niemal każdym większym i średnim mieście są parki i ogrody świateł, które warto zobaczyć.
Chcesz pojechać gdzieś dalej? Odwiedź jeden z wyjątkowych ogrodów:
- Ogród świateł w Energylandii w Zatorze. Jak mówią jego twórcy, jest to największy tego typu pokaz w Polsce, który można dostrzec nawet z kosmosu;
- Kraina Światła na Gubałówce to z kolei najwyżej położony ogród świateł w naszym kraju. Zwiedzającym towarzyszy nastrojowa muzyka, tworząc baśniową atmosferę. Można się tu też spodziewać nawiązań do tradycji Podhala, czyli świetlnych owieczek lub polany pełnej krokusów;
- Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Zobaczymy tu iluminacje, posłuchamy muzyki klasycznej, a w weekend zobaczymy mappingi rzucane na fasadzie pałacu.
#4. Łyżwy
Brakuje Ci ruchu, ale znudziła Ci się siłownia? Spróbuj jazdy na łyżwach! Sport ten zapewnia nie tylko sporą dawkę ruchu, ale też dobrą zabawę. Przy okazji nie wymaga dużych umiejętności i kondycji, więc naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku. Wystarczy odrobina koordynacji i/lub wsparcie kogoś bliskiego.
Wejście na lodowisko nie jest też drogie ani nie wymaga kupowania własnego sprzętu i specjalnej odzieży. Wystarczą chęci, dobre nastawienie i minimalne umiejętności.
Jeśli nadal nie jesteś przekonany, pomyśl o wszystkich korzyściach, jakie daje jazda na łyżwach:
- pomaga ćwiczyć koordynację ruchową i równowagę;
- poprawia orientację przestrzenną;
- trenuje nowe umiejętności, takie jak przejście między jazdą do przodu i do tyłu czy omijanie przeszkód;
- jest to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu;
- łączy w sobie dobrą zabawę i sport.
#5. Własnoręcznie przygotowane ozdoby
W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji dla osób, które lubią domowe zacisze i prace manualne. Jeśli do nich należysz, możesz spróbować zrobić własne dekoracje na zimę.
Z pewnością będą bardziej oryginalną i niezwykłą ozdobą niż wszystko, co możesz znaleźć w sklepach. Własnoręcznie przygotowywanie dekoracji zapewni wiele godzin miłej zabawy w pojedynkę lub np. w gronie rodziny. Zajęcie to pozwala nie tylko stworzyć przytulną atmosferę w mieszkaniu, ale też zaoszczędzić pieniądze i wyróżnić swoje wnętrze na tle innych, identycznie urządzonych.
Skąd brać inspiracje? Ich niemal niewyczerpanym źródłem jest Pinterest oraz strony tematyczne twórców rękodzieł.
#6. Szlifuj angielski
Jedni szukają rozrywki dla ciała, inni dla ducha. Są też tacy, którzy w wolnym czasie lubią się... uczyć. Najlepiej postawić na coś pożytecznego. Coś, co pomoże też w rozwoju zawodowym. Dla wielu oczywistym wyborem będzie tutaj nauka języka angielskiego.
Jak podjąć się tego wyzwania, nie wydając przy okazji mnóstwa pieniędzy i nie tracąc energii na wkuwanie słówek?
Jest na to sposób, który można nazwać totalnym zanurzeniem. Oznacza otaczanie się językiem obcym wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe, np:
- Zmień język w telefonie i w komputerze na język, którego chcesz się nauczyć. W ten sposób szybko przyswoisz sobie proste zwroty używane do nawigacji;
- Oglądaj seriale i filmy po angielsku (napisy również zmień na te po angielsku!). Niezłą rozrywką mogą też okazać się filmiki na YouTube, które będą związane z Twoimi zainteresowaniami.
- W przypadku dzieci (ale nie tylko) na początek warto sięgnąć po bajki i filmiki dla dzieci - np. Ciekawskiego George’a;
- Naucz się śpiewać swoją ulubioną piosenkę po angielsku;
- Graj w gry - wiele haseł, które są w nich stosowane, sprawdzi się również w "prawdziwym" życiu;
- Czytaj. Oczywiście nie musi być to od razu cała książka, czy nawet pełen artykuł. Na początek wystarczą krótkie notki prasowe lub np. tweety;
- Udekoruj mieszkanie samoprzylepnymi karteczkami ze słówkami, które trudniej Ci zapamiętać. Możesz też nazwać poszczególne przedmioty w kuchni, kosmetyki, czy czynności, które wykonujesz w danym miejscu;
- Wykonaj własny samouczek do nauki języka. Po jednej stronie zeszytu umieść wyrażenia w języku obcym, a po drugiej w ojczystym. Używaj kolorów i urozmaicaj notatki - to jeszcze lepiej pomaga zapamiętać nowe rzeczy;
- Poszukaj darmowych materiałów w Internecie. Przydadzą się zwłaszcza te, które jednocześnie rozwijają umiejętność pisania, czytania, słuchania i mówienia.
#7. Załóż bloga
Lubisz pisać? Masz kilka celnych przemyśleń, którymi chętnie podzielisz się z resztą świata? Chcesz połączyć pasję z możliwością promocji i dodatkowego zarobku?
Być może idealnym zajęciem dla Ciebie na długie popołudnia będzie tworzenie bloga. W sieci działa ich już ponad 600 milionów, co stanowi jedną trzecią wszystkich aktywnych stron.
Te, które cieszą się największą popularnością, przyciągają nie tylko czytelników, ale też reklamodawców. Zanim jednak zaczniesz zarabiać, musisz wybrać własny pomysł na bloga. Zawsze warto sprawdzić, co aktualnie jest w trendach, ale złota zasada brzmi: kieruj się swoją pasją.
Taka fascynacja tematem jest zaraźliwa i widoczna dla czytelników.
Poza tym im bardziej pochłania Cię jakiś temat, tym lepiej poradzisz sobie z przekazaniem wiedzy, dzieleniem się pomysłami, opiniami i emocjami.
Tego właśnie oczekują Twoi czytelnicy.
Artykuł sponsorowany