Arena Garden – wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń wokół TAURON Areny Kraków zmieniła się w największy street food market w mieście.

article cover
.

Jeśli szukacie miejsca, w którym w ciągu dnia możecie spędzić czas ze swoimi dziećmi, a wieczorem przyjść i porozmawiać z przyjaciółmi, posłuchać muzyki i zjeść coś pysznego mamy dla Was idealną propozycję. Koniecznie wybierzcie się do Arena Garden przy TAURON Arenie Kraków. Na gości czeka tutaj strefa gastronomiczna utrzymana w klimacie ogrodu oraz moc atrakcji towarzyszących.

Arena Garden została przygotowana z myślą o mieszkańcach Krakowa, a także turystach odwiedzających miasto, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. Strefa jest czynna codziennie od godz. 12:00. Wstęp na jej teren jest wolny.

Ściana kwiatów

Goście odwiedzający Arena Garden mogą poczuć się jak w ogrodzie. Do aranżacji strefy wykorzystano dekoracje z roślin i drewna. Odpoczywać można na leżakach, w specjalnie przygotowanych altanach z meblami ogrodowymi, a także w Garden Coffee - strefie chillout, w którą przekształcona została kawiarnia Małej Hali. Pamiątkowe zdjęcia można zrobić m.in. przed ścianą z kwiatów oraz napisem "Arena Garden" ustawionym na tle TAURON Areny Kraków.

Część gastronomiczna obejmuje kilkanaście food trucków serwujących potrawy z różnych stron świata. W stałej ofercie są m.in. frytki, bułeczki bao, pizza, burgery, dania z grilla, lody rzemieślnicze, gofry bąbelkowe, wata cukrowa i inne słodycze. Część food trucków zmienia się w poszczególnych tygodniach. W ofercie Garden Coffee są tapasy oraz pyszne desery. W czwartki organizowane są tutaj specjalne promocje w ramach akcji "Bądź turystą w swoim mieście". W strefie działają również punkty z zimnymi i ciepłymi napojami - pyszną kawą, domową lemoniadą i piwem.

.

Atrakcje dorosłych i dla dzieci

Arena Garden to strefa idealna na odpoczynek dla osób, które każdego dnia spacerują z dziećmi, trenują w Małej Hali TAURON Areny Kraków, czy uprawiają sporty w Parku Lotników Polskich. To również doskonałe miejsce na to, aby po konferencji lub szkoleniu organizowanym w salach konferencyjnych Areny zabrać gości na mniej oficjalną część spotkania.

Dodatkowe atrakcje dla dorosłych zaplanowane są na wieczory. W czwartki swój program prezentuje Michał Wójcik znany z kabaretu Ani Mru Mru. Do swojego MENU zaprasza gości wśród których znaleźli się m.in. Tomasz Olbratowski, Jarek Janiszewski, czy Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak.

Piątkowe i sobotnie wieczory można spędzić przy muzyce na żywo. Wśród artystów, którzy  gościli w Arenie Garden byli m.in.  Gentelmens Trio, Agnieszka Matusik Violin & DJ Toya, Duet Dudet & A.HIM DJ Adamus i Anja Sei . Ze swoim muzycznym stand-up’em w wystąpił także Czesław Mozil.

.

W niedziele przygotowywany jest specjalny program dla dzieci. Do tej pory znalazły się w nim m.in. animacje w strefie Frugo, pokazy iluzjonisty, warsztaty z robienia lasu w słoju, eksperymenty naukowe Dr. WOW i pokazy tańca oraz treningów karate.

Na najmłodszych czekają huśtawki ustawione na trawie, tunel z drzewek, a także dodatkowa strefa z dmuchańcami - gigantyczną zjeżdżalnią, poduchami do skakania oraz eurobungee.

Zwiedzanie za piątkę

Zarówno dla młodszych jak i starszych przygotowano ofertę zwiedzania TAURON Areny Kraków za 5 zł. W ten sposób arena angażuje się w akcję "Bądź turystą w swoim mieście". Chętni mogą zobaczyć wnętrza największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce w każdy czwartek o godz. 15:30, 17:00 i 18:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Miłośników motoryzacji z pewnością ucieszy fakt, że w czwartki o godz. 20:00, na parkingu zewnętrznym areny organizowane są spotkania Krakowskich Klasyków Nocą.

Z kolei parking podziemny areny zamienił się w Kraków Street Park - do końca lipca z jego oferty mogą korzystać pasjonaci jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach BMX.

.

Warto wiedzieć

Arena Garden Street Food Market znajduje się przy TAURON Arenie Kraków (ul. Stanisława Lema 7). Strefa jest czynna codziennie od godz. 12:00. Wstęp na jej teren jest wolny.

Organizatorem strefy jest firma Meta sp. z o.o., współorganizatorem jest Arena Kraków S.A.

Regulamin obowiązujący na terenie Arena Garden jest dostępny na terenie strefy, w mediach społecznościowych i stronie Areny.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas