Reklama

Reklama

Dieta pudełkowa - czy to się opłaca?

Mówi się, że nie ma na świecie osoby, która nigdy nie byłaby na diecie. To stwierdzenie można jak najbardziej uznać za prawdziwe, chociaż nie wszyscy muszą być o tym przekonani, a nawet o tym wiedzieć. Zdanie to nie jest absolutnie przekłamane, bo faktem jest to, że określenie dieta nie oznacza i nie odnosi się tylko i wyłącznie do odchudzania. Dieta to określony sposób odżywiania się. Oznacza to więc, ni mniej ni więcej, że każdy z nas na jakiejś diecie jest. Jednakże w przypadku omawiania jadłospisu diet najczęściej mowa jednak o takim menu, które pozwoli nam zachować zdrowie, cieszyć się zgrabną sylwetką, świetną kondycją, a przy okazji nie chodzić głodnym, tylko całkiem porządnie i przyjemnie najedzonym.

Codzienne jedzenie

W obecnych czasach mamy coraz więcej pracy, coraz więcej obowiązków, a coraz większą presję, nakładaną na nas, odczuwamy także w kwestii trzymania odpowiedniej figury, a co za tym idzie prawidłowego odżywiania się. Przygotowywanie posiłków każdego dnia bywa przyjemne gdy mamy na to czas, a ponad to lubimy gotować. Samo przyrządzanie jedzenia dla siebie czy dla naszej rodziny to w końcu nie tylko odgrzanie w garnku zupy czy podsmażenie kawałka mięsa. W całą tą procedurę wchodzi przecież jeszcze zrobienie zakupów, przygotowanie wszystkich składników, ale przede wszystkim świadome i mądre wybranie elementów naszego dania tak, aby posiłek był pełnowartościowy i smaczny.

Reklama

Patrząc na całą listę zadań do wykonania, zdarza się, że zwyczajnie okazuje się, że brak nam często w ciągu dnia, niekiedy nawet tygodnia, czasu na wszystkie te czynności. Nieraz przecież może się okazać, że nie mamy na to ochoty, brakuje nam nieco umiejętności w gotowaniu, a niejednokrotnie po prostu, w głowie nie rodzą się żadne pomysły na to, jak powinno wyglądać nasze codzienne jedzenie. Z pomocą przychodzi na szczęście catering dietetyczny, a dokładniej mówiąc dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa

Słysząc dieta pudełkowa, niejedna osoba może wyobrazić sobie to, co bezpośrednio z jedzeniem w opakowaniach jednorazowych się kojarzy. W głównej mierze skojarzenie jest jedno - fast food, najczęściej brany do zjedzenia poza barem czy restauracją. Szybkie wyjaśnienie na szczęście łatwo rozwieje wszelkie wątpliwości. Dieta pudełkowa nie ma nic wspólnego z jedzeniem typu fast food. Oczywiście, jak się okazuje, jest ona łatwa do zabrania w dowolne miejsce, jest zapakowana w szczelne pudełka i nie wymaga od nas często żadnej większej pracy niż otworzenie opakowania i zjedzenie zawartości. Co jednak wyróżnia to jedzenie od śmieciowego, szybko przygotowanego jedzenia, to fakt, że dieta pudełkowa to normalne, przygotowane ze świeżych produktów, urozmaicone i zdrowe posiłki. Dzięki możliwościom jakie oferują firmy cateringowe, możemy wybrać sobie dietę skrojoną idealnie do naszych potrzeb i gustów. Jeszcze większym plusem jest to, że za cenę diety dostajemy nie tylko pyszne posiłki na cały dzień, dostajemy też wolny czas, a jak wiadomo - czas to pieniądz.

Rodzaje diet pudełkowych

Obecnie nie ma problemu ze skomponowaniem odpowiedniej diety, która odpowiada zarówno naszym preferencjom smakowym, ale także zapotrzebowaniu kalorycznemu, czy nawet naszym przekonaniom. Mnogość opcji uwzględniających różną kaloryczność, począwszy już od 1200 kcal, na blisko 3000 kcal kończąc, a także dieta uwzględniająca, bądź nie, mięso i produkty odzwierzęce, pozwala na dowolne testowanie i dopasowywanie diety do siebie i domowników, w końcu każdy z nas jest przecież inny.

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Nie. Ale zanim tak naprawdę szczegółowo odpowiemy na to pytanie, omówmy krótko dostępność diet i sposób ich zamówienia, bo to ma znaczący wpływ na to, ile dieta pudełkowa może nas kosztować. Wybierając przykładowo catering dietetyczny Heroes Diet i jedną z dostępnych tam w czterech wariantach diet, dostajemy rozpiskę jej menu na cały najbliższy tydzień. W jadłospisie znajduje się pięć posiłków, dość szczegółowo opisanych, a także dodatkowe, krótkie wyjaśnienie dla kogo, wybrana przez nas dieta będzie najlepsza. Następnie musimy już tylko podać kaloryczność naszej diety, co możemy wybrać z szerokiego menu, a także obszar dostawy i okres na jaki planujemy nasze zamówienie. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy dieta będzie nam w 100 proc. odpowiadać, zawsze możemy skorzystać z dnia próbnego, który nie dość, że pomoże nam zdecydować czy wybraliśmy dobrze to jeszcze nie kosztuje dużo, bo jego cena zaczyna się od zaledwie 29 zł. Jak na cały dzień urozmaiconego jedzenia to świetna opcja. 

Wybór zamówienia obejmującego dłuższy okres czasu to w przypadku diet cateringowych niewiele większy koszt. Koszty takiego zamówienia, wahające się pomiędzy wartością 50, a 60 zł dziennie, za naprawdę solidną porcję jedzenia każdego dnia, to naprawdę nieszczególnie wygórowana cena.

Co składa się na cenę diety pudełkowej?

Trzeba pamiętać o tym, że na cenę diety składa się kilka elementów. Po pierwsze produkty. Dieta pudełkowa przygotowywana jest ze świeżych składników, które są bardzo zróżnicowane, bo przecież w skład menu wchodzą ryby, a nawet owoce morza. W posiłkach znajdziemy także różnego rodzaju mięsa, ale także owoce, warzywa, produkty ziarniste oraz dodatki, chociażby w postaci przypraw, orientalnych składników czy słodkich elementów składających się na deser. Z tego względu koszt tego typu produktów będzie zbliżony do tego, ile wydajemy robiąc nasze codzienne zakupy, przy założeniu oczywiście, że sami opracujemy sobie podobne jadłospisy na co dzień. Znaczenie odkrywa także wielkość spożywanych potraw. Nie dziwne jest więc, że w zależności od ich ilości produktów wykorzystanych w danej porcji, a więc kaloryczności diety, ceny będą się różnić. Nieco więcej w końcu kosztuje podwójna porcja mięsa na obiad i dwukrotnie większy deser czekoladowy.

Po drugie, w cenie tej zawarte jest opakowanie. Ciężko przecież wyobrazić sobie catering dostarczany nam codziennie na świeżo z samego rana, bez odpowiedniego zabezpieczenia, jakim są właśnie szczelnie i higienicznie zamknięte pudełka.

Po trzecie, to nie my przygotowujemy te posiłki. Ktoś je za nas rozplanuje, ktoś policzy wszystkie składniki odżywcze, a następnie ugotuje, zapakuje i na koniec dostarczy pod same drzwi. Naszym zadaniem będzie więc tylko odebranie zamówienia i cieszenie się smakiem zamówionych dań, bez konieczności spędzania czasu w kuchni, co daje możliwość na wykorzystanie tych godzin na inne przyjemności. 

Jeżeli krótko należałoby podsumować to, czy opłaca się korzystać z cateringu dietetycznego, oferującego dietę pudełkową, to odpowiedź na to pytanie mogłaby być bardzo zwięzła i brzmieć: tak. Po pierwsze czas, po drugie pomoc w kontroli naszej diety, a po trzecie stosunkowo niski koszt, na który, jak zostało to dość szczegółowo opisane, składa się przecież wiele elementów, tworzących całość. Skoro korzystamy z pomocy takich usług jak pralnia czy sprzątanie w domu, to czemu nie skorzystać z pomocy kucharza. W przypadku potrzeby wsparcia naszej codziennej diety, a także obowiązku przygotowywania posiłków, nie ma co się zastanawiać, ponieważ dieta pudełkowa łączy w sobie zarówno dietetyka jak i restauratora, zapewniając nam dania zdrowe i odpowiednio zbilansowane jedzenie za naprawdę nieduże pieniądze.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje