Elektroniczne gadżety, które przydadzą się każdemu studentowi

Czas studiów to jeden z najlepszych i wspominanych przez długie lata okresów w życiu człowieka. Mimo to zdarzają się trudniejsze chwile – nie tylko podczas sesji egzaminacyjnych. Okres ten można jednak bardzo sobie ułatwić, wyposażając się w kilka pomocnych i praktycznych elektronicznych gadżetów.

Elektroniczne gadżety towarzyszą nam obecnie na każdym kroku. Choć jedni otaczają się nimi bardziej, a inni mniej - trudno znaleźć osobę, która zawsze nie ma przy sobie droższego bądź tańszego smartfona. Elektroniczne urządzenia i akcesoria ułatwiają nam wiele wykonywanych codziennie czynności i znajdują swoje praktyczne zastosowanie również na studiach. To z jednej strony gadżety, które są dziś niezbędne do nauki, jak choćby laptop, ale też takie, które umilą życie uczących się nastolatków w wolnym czasie.

Bez laptopa ani rusz

Laptop na studia to w dzisiejszych czasach niezbędny gadżet. Co prawda notatki wciąż można robić w zeszycie (i wiele osób tak robi), ale zastosowanie notebooków pozostaje dużo bardziej różnorodne. Wyszukiwanie potrzebnych w danej chwili informacji w internecie, odrabianie zadań, pisanie prac dyplomowych, relaks po zajęciach - wymieniać można długo. Pamiętajmy też, że coraz częściej rozmowy i konsultacje między wykładowcami i studentami odbywają się za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Kolejną zaletą laptopa będzie jego mobilność - nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać go ze sobą do parku czy restauracji. Do laptopa warto od razu dokupić pendrive’a lub dysk zewnętrzny. Czasem zdarzają się bowiem sytuacje, gdy niezbędne jest przekazanie dokumentów w wersji cyfrowej "do ręki". Niewielkie rozmiary pendrive’a sprawiają, że można go mieć zawsze przy sobie (np. w portfelu). Natomiast dysk przenośny można traktować jako dodatkowe miejsce na przechowywanie wszystkich ważnych danych. W momencie awarii laptopa, uszkodzenia dysku bądź kradzieży - nie stracimy ważnych danych.

Tańszą alternatywą dla laptopa jest tablet. To urządzenie poręczne, jednak nie tak przyjazne w obsłudze - pisanie na klawiaturze dotykowej przez dłuższy czas może bowiem okazać się męczące. Studenci mogą jednak rozważyć dokupienie klawiatury Bluetooth. Nie jest to duży koszt, a bardzo ułatwia pisanie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Tablet do robienia notatek powinien mieć sporą pamięć wewnętrzną i wytrzymałą baterię.

Soundbar, czyli nie samą nauką żyje student

Nie samą nauką student żyje! Najbardziej nawet pilny uczeń potrzebuje chwili na relaks i zabawę. Wszak czas studiów to także czas nawiązywania nowych znajomości, które być może przetrwają do końca życia. Miłośnikom kina, którzy lubią po zajęciach obejrzeć dobry film lub ulubiony serial, z pewnością przyda się soundbar, będący alternatywą dla systemów stereo. To najprostszy sposób na stworzenie kina domowego bez konieczności kupowania drogich głośników.

Jaki soundbar wybrać? Wszystko zależy od budżetu, jaki mamy do dyspozycji, niemniej należy mieć świadomość, iż już najtańsze modele gwarantują jakość dźwięku dużo lepszą od montowanych w telewizorach głośników. Dobrym pomysłem będzie zakup urządzenia takiej samej marki, co telewizor. Uwagę warto zwrócić na soundbary z wbudowanym subwooferem, oferujące wzmocnienia niskich tonów.

Słuchawki bezprzewodowe i radiobudzik - praktyczne gadżety

Następnym gadżetem, który z pewnością przyda się każdemu studentowi, będą słuchawki. Do nauki i spotkań online dobrze mieć pod ręką słuchawki z mikrofonem. Z kolei do słuchania muzyki w drodze na uczelnię czy aktywności fizycznej po zajęciach lepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe. Dlaczego? Ponieważ brak kabla to większy komfort użytkowania i swoboda.

Jaki jeszcze zakup warto rozważyć? Choć dla wielu osób może nie być to oczywiste, ale... radiobudzik. Wówczas nie zaśpimy i nie spóźnimy się na żadne zajęcia. Mimo że dziś każdy posiada budzik w swoim smartfonie, radiobudzik ma nad nimi sporą przewagę, zwłaszcza gdy spośród dostępnych w sklepach akcesoriów wybierzemy budzik elektroniczny z projektorem - to możliwość wyświetlania aktualnej godziny na suficie lub ścianie.

 

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy