Leczniczo i profilaktycznie – materace medyczne (SleepMed)

Artykuł sponsorowany

Długie godziny spędzane przy komputerze, siedzący tryb życia i ciągłe zerkanie z pochyloną głową na ekran smartfona rujnują zdrowie kręgosłupa oraz całego aparatu ruchu. Nie da się temu całkowicie zapobiec, istnieje jednak prosty sposób, by złagodzić negatywne skutki codziennych nawyków: poznaj materace ortopedyczne SleepMed by Hilding Anders.

article cover
.

Zwykle materace medyczne uznaje się za produkty przeznaczone dla osób chorych, jednak ich działanie jest o wiele bardziej szerokie. SleepMed stworzył linie produktów, które świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie profilaktyki chorób kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych i różnego rodzaju odkręgosłupowego bólu, w tym głowy i szyi. Dlaczego warto sięgnąć po materac ortopedyczne jeszcze zanim dolegliwości staną się trudne do zniesienia i będą wymagały poważniejszych kroków?

Profilaktyka na co dzień

.

Nie zawsze mamy wpływ na warunki pracy czy długość snu, jednak możemy minimalizować nieprzyjemne dolegliwości i zapobiegać ich pogłębianiu się. Pomoże w tym odpowiednio dopasowany materac ortopedyczny, który pozwoli odciążyć poszczególne partie ciała i będzie wspierał procesy regeneracyjne organizmu w czasie snu. Służy temu np. 7 stref komfortu, a także wyjątkowa, termoelastyczna pianka VitaRest® i wysokoplastyczna pianka VPPHR Soft, które znajdziesz w materacu SleepMed Comfort czy Premium.

Ważne, aby materac do spania jak najdokładniej dopasował się do kształtu ciała użytkownika i zapewniał maksimum komfortu przy jednoczesnym wsparciu kręgosłupa. Redukcja nacisku pozwala na bardziej skuteczną regenerację poszczególnych partii mięśni i łagodzi napięcie w przemęczonych plecach czy szyi. Im lepsza elastyczność materaca, tym skuteczniej dopasuje się on do indywidualnych potrzeb organizmu - takie właściwości posiadają materace SleepMed z linii Plus, np. SleepMed Premium Plus, który swoją wyjątkowość zawdzięcza innowacyjnej piance termoelastycznej, zapewniającej maksymalnie anatomiczne wsparcie w każdej godzinie snu.

Hybrydowe połączenie dla wymagających

.

Materace hybrydowe, czyli łączące wypełnienie pianką wzmocnione sprężynami, to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie silne wsparcie tradycyjnych sprężyn i wysoki komfort materacy piankowych. Dlatego modele SleepMed Hybrid Supreme czy Hybrid Premium są szczególnie odporne na eksploatacje i doskonale poradzą sobie z większym obciążeniem, a przy tym będą niezwykle wygodne i przyjemne w użytkowaniu.

Nowoczesne rozwiązania muszą mieć swoje potwierdzenie w badaniach i odpowiednich testach. Grupa Hilding Anders testuje wszystkie swoje produkty, w tym materace Hilding, SleepMed i Curem, we współpracy z Laboratorium SleepLab, a ich właściwości certyfikuje przez znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Spektrum badań jest wyjątkowo szerokie, dlatego warto poznać szczegóły i zajrzeć na stronę www.sleepmed.pl. Przede wszystkim jednak znaczenie ma fakt, że materace do spania zostały poddane szeregom testów i obostrzeń, a to zaowocowało powstaniem produktów o najwyższym stopniu ergonomii, higieny, klimatu i trwałości, co producent dodatkowo popiera wieloletnią gwarancją.

Jeden wybór - wiele korzyści

.

Materace medyczne, oprócz tradycyjnego wsparcia rekonwalescencji i odpoczynku osób chorych czy leżących, sprawdzą się doskonale jako codzienna pomoc w walce ze skutkami intensywnego trybu życia i siedzącej pracy. Wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu powinno odbywać się szczególnie w czasie snu, dlatego tak ważne jest nie tylko to, jak długo śpimy, lecz przede wszystkim na czym i w jakich warunkach. Higiena snu to pierwszy krok do poprawy komfortu funkcjonowania i lepszego samopoczucia. To inwestycja w kolejne lata sprawnego aparatu ruchu i zdrowego kręgosłupa. Zadbaj o siebie z Grupą Hilding Anders wybierając materace z medycznych linii SleepMed.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas