MacBook kontra inne laptopy: czym wyróżniają się sprzęty Apple?

Łączy świetną jakość, wytrzymałość i wydajność. Jest niezawodny zarówno w codziennym użytkowaniu, podczas prac biurowych czy zwykłego użytkowania (tu poleca się MacBooki Air), czy też w profesjonalnym korzystaniu przez biznes czy grafików (dedykowane są mu MacBooki Pro). Nie można mu odmówić ponadczasowego designu oraz komponentów naprawdę wysokiej jakości.

Szukasz MacBooka dla siebie? Wciąż wahasz się, dlaczego warto postawić na sprzęt tego typu? Jakie zalety mają laptopy sygnowane znaczkiem ugryzionego jabłka? Warto sprawdzić w sieci interesujące cię informacje. Interesują Cię inne komputery przenośne lub chcesz porównać ich parametry? Kliknij tutaj i skorzystaj z porównywarki modeli.

Nadzwyczajnie lekkie

Laptopy Apple są cienkie i małej wagi, co niesamowicie wpływa na ich poręczność i ułatwia codziennie użytkowanie. Sprawdź, ile ważą jedne z mocniejszych laptopów Apple Pro z serii 7. Okazuje się, że ich waga często nie przekracza 1,5 kg. To wyjątkowo niska waga, jak na parametry tych komputerów przenośnych i ich znakomite podzespoły.

Energooszczędność i pojemna bateria

W najnowszej generacji MacBooków Air można spotkać 8-rdzeniowy procesor, czip M1. Nie tylko działa ponad 3,5 raza szybciej od swojego poprzednika, ale także oszczędza energię. Dodatkowo, wyposażony w pojemną baterię, potrafi działać około 20 godzin. Sprawdź, które z MacBooków Air potrafią wytrzymać dłużej na jednym ładowaniu.

Najszybsza karta graficzna i doskonała jakość obrazu

Choć MacBooki mogą nie podołać wymogom gamerów, z pewnością sprawdzą się jako doskonałe komputery przenośne do projektowania graficznego i designu. Apple MacBook Air M1 13,3" Apple M1 posiada najszybszy dostępny w komputerach osobistych zintegrowany układ graficzny. Ponadto umożliwia on odtwarzanie i edycję kilku strumieni video w jakości 4K.

W Apple MacBook Pro M1 13,3 procesor graficzny pracuje 5 razy szybciej od poprzedniego modelu. Wyświetlacz Retina niesamowicie odwzorowuje nie tylko dużą gamę kolorów P3, ale także detale.

Samouczenie się

MacBooki Apple Pro wyposażone są w system Neural Engine, który dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i machine learning, umożliwia szybkie samouczenie się. W przygotowaniu jest również chip drugiej generacji, M2, który wynosi zdolności samouczenia się do wyższy poziom. Jest 16-rdzeniowy i potrafi przetwarzać dane o 40 proc. szybciej niż poprzednik.

Cicha praca

MacBooki nie posiadają wentylatorów, dzięki czemu ich praca jest wyjątkowo cicha. To znaczny komfort w porównaniu do modeli laptopów, w których obecne są te elementy i potrzebują regularnego czyszczenia. Przed decyzją sprawdź opinie.

Poszukujesz laptopa dla siebie? Rozważasz wszystkie za i przeciw kupowaniu MacBooka? Zanim podejmiesz decyzję, warto przejrzeć opinie online i recenzje. RTV Euro AGD przygotowało ranking najlepszych laptopów 2022, który wygrał... Chcesz sprawdzić? Kliknij tutaj i zapoznaj się z listą modeli, które warto wziąć pod uwagę.

 

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy