Nieinwazyjny lifting twarzy - poznaj najpopularniejsze metody i wybierz najlepszą dla siebie
Artykuł sponsorowany
Nieinwazyjny lub niechirurgiczny lifting twarzy to sposób na zadbanie o poprawę owalu, jędrności i elastyczności skóry, która z wiekem staje się bardziej wiotka. Oczywiście jest to proces stopniowy, dlatego można częściowo go zahamować, stosując odpowiednie metody. Mogą to być wykonywane w warunkach domowych masaże czy używane odpowiednie kosmetyki, ale i zabiegi medycyny estetycznej. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.
Nieinwazyjny lifting w domowych warunkach, czyli serum i krem liftingujący oraz masaże
Zacznijmy od metod, które pozwolą poprawić owal twarzy, a jednocześnie nie nadszarpną zbytnio budżetu. Kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry mogą poprawić jej wygląd i spłycić nieco widoczne zmarszczki. Dobrze może sprawdzić się serum i krem z niacynamidem, a także kwasem hialuronowym. Na wzmocnienie skóry wpływ ma także witamina Cg, czyli glukozyt askorbylu, który znajduje się w kremie i zmienia się w witaminę C. Dociera do głębszych warstw skóry, powodując pobudzenie syntezy kolagenu. Dwa kosmetyki zawsze należy stosować razem i zawsze w tej samej kolejności - najpierw serum, a po kilkunastu minutach krem. Jeśli stosuje się serum lub krem z retinoidami na noc, to odstęp pomiędzy zastosowanymi produktami powinien być dłuższy i wynosić ok. 30 minut.
Warto również wykonywać masaże twarzy. Można postawić na produkt do masowania ze specjalnymi wypustkami. Masaż pobudza krążenie krwi, a także komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny i można go uznać za nieinwazyjny lifting twarzy. Masaż należy wykonywać od żuchwy w kierunku policzków i od czoła w kierunku skroni. Można też zdecydować się na specjalny i profesjonalny masaż Kobido, na który składa się głaskanie, oklepywanie, szczypanie czy opukiwanie, a także masaż samymi kciukami. Na końcu masażysta toczy po skórze kamienie kwarcowe.
Zabieg osocza bogatopłytkowego
Można także skorzystać z metod medycyny estetycznej. Jedną z nich jest osocze bogatopłytkowe. W tym przypadku w specjalnej wirówce przygotowuje się krew wcześniej pobraną od pacjenta i dodaje do niej składniki odżywcze. Jednorazowo pobierane jest od 50 do 180 ml osocza, z którego uzyskuje się koncentrat płytek krwi wysokostężony podawany pod skórę. Można też wykonać klasyczny zabieg osocza bogatopłytkowego, w przypadku którego pobiera się jedynie 9 ml krwi i uzyskuje się mniej skoncentrowane płytki krwi, także wstrzykiwane pod skórę. Po zabiegu skóra może być bardziej ujędrniona, a zmarszczki spłycone. Poprawia się owal twarzy.
Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego lub ultradźwięków
Aby uzyskać efekt liftingu, można zdecydować się także na laseroterapię czy też zabiegi z użyciem ultradźwięków. Wiązka lasera może pobudzać produkcję kolagenu i elastyny w fibroblastach, a także obecny w skórze kolagen do przebudowy, gdyż tworzą się na skórze mikroskopijne otwory. Dobre rezultaty można uzyskać również dzięki zastosowaniu głowicy emitującej ultradźwięki. Prowadzą one do podgrzania warstwy podskórnej, a co za tym idzie następuje regeneracja skóry.
Nici liftingujące
Wśród popularnych metod nieinwazyjnego liftingu są także nici liftingujące. W tym przypadku są one wykonane z rozpuszczalnych składników, zatem po wykonaniu zabiegu z czasem są wchłaniane przez skórę. Dzięki ich zastosowaniu można przywrócić młodzieńczy owal twarzy. Są polecane dla kobiet pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Jeśli zatem chcesz pozbyć się zwiotczałej skóry i przywrócić jej elastyczność, to jest to propozycja odpowiednia dla Ciebie.
Artykuł sponsorowany