Nowa ekspozycja podłóg Kaczkan Premium w Warszawie. Sprawdź, jaka podłoga będzie najlepsza do Twojego wnętrza

Każdy, kto projektuje czy urządza wnętrza wie, że dobór właściwego koloru i wzoru podłogi jest dużym wyzwaniem. W Warszawie działa już miejsce, gdzie na żywo zobaczyć można i porównać prawie 200 różnych wariantów podłóg. To nowy showroom marki Kaczkan Premium w salonie Świat Podłóg.

Jasne czy ciemne? Chłodne, neutralne czy ciepłe? Jodełka francuska, a może klasyczna? Wąskie czy szerokie deski? Olej czy lakier? Te pytania spędzają sen z powiek niejednemu inwestorowi i projektantowi wnętrz szukającemu najlepszej podłogi drewnianej do swojego projektu.

W Stolicy wybór ułatwi otwarta w salonie Świat Podłóg przy ul. Bartyckiej 24/26 (pawilon 205) nowoczesna ekspozycja polskiej marki podłóg drewnianych Kaczkan Premium. Za projektem stoi uznana trójmiejska architektka i autorka wielu nagradzanych projektów wnętrz, Anna Maria Sokołowska.

Dlaczego tak trudno jest dobrać właściwą podłogę do projektu wnętrza?

Wielu inwestorów popełnia ten błąd, że kupuje podłogę, której kolor czy wzór im się podoba, a nie taką, która pasuje do stylu, w jakim zaprojektowane jest ich mieszkanie czy dom. A do tego nie dobiera koloru podłogi do kolorystyki całej aranżacji i innych elementów wyposażenia jak drzwi czy meble.

Co radzi Anna Maria Sokołowska? Architektka podpowiada, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór podłogi w kolorze neutralnym, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia drewna. Taka podłoga doskonale pasuje do aranżacji w tonach chłodnych, jak i do projektów, które wykorzystują ciepłą paletę kolorów.

Z kolei ciepła podłoga w stylu naturalnego dębu to rozwiązanie, które da się dopasować zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym (chłodnych, minimalistycznych), jak i aranżacji klasycznych czy modern classic. Architektka doradza również, aby zwrócić szczególną uwagę na jasne podłogi drewniane w odcieniu pastelowym, które mają wiele różnych zastosowań. Podłogi bielone w pastelowym odcieniu pasują do prawie każdego rodzaju aranżacji, od minimalistycznych po klasyczne.

Najtrudniejszą deską do aranżacji jest podłoga ciemna. Warto ją stosować we wnętrzach minimalistycznych i monochromatycznych. Aby nie popełnić kosztowej pomyłki w doborze podłogi, najlepiej na własne oczy sprawdzić pełną gamę kolorów oraz dowiedzieć się, jak dobrać kolor i wzór podłogi oraz jej wykończenie do aranżacji wnętrza. Jedno i drugie umożliwia nowa ekspozycja Kaczkan w Warszawie.

Nowa ekspozycja podłóg Kaczkan Premium ułatwi wybór odpowiedniej podłogi

Można tu zobaczyć, jak duży wybór kolorów podłóg dębowych oferuje Kaczkan - w tej chwili jest to ok. 200 wariantów. Na nowej ekspozycji znalazło się najwięcej dostępnych wzorników w Warszawie. Odwiedzający nowy showroom mają do dyspozycji także specjalną strefę, gdzie można skorzystać z monitora dotykowego z dostępem do zdjęć z danymi podłogami.

Architektom i projektantom podoba się przede wszystkim ogromna gama podłóg odwzorowujących naturalny kolor i szlachetność dębiny. Hitem w kolekcji są również podłogi o lekko pastelowym odcieniu - idealne do modnych projektów wnętrz.

W salonie na pomysłowych, nowoczesnych ekspozytorach zaprojektowanych przez Annę Marię Sokołowską przedstawiono też różne klasy podłóg Kaczkan Premium, od eleganckiej klasy Prime, poprzez ponadczasową klasę Unique aż po klasę Country. Można tu też porównać różne rodzaje ułożenia podłogi - od jodełki francuskiej i węgierskiej do klasycznej i prostych desek. Dzięki temu przyszły posiadacz podłóg Kaczkan Premium z łatwością sprawdzi, jaki wzór jest odpowiedni do jego wnętrza.

W nowym punkcie sprzedaży w Warszawie uwagę zwracają nowe kolekcje podłóg Kaczkan Premium

Na ekspozycji Kaczkan Premium w Świecie Podłóg jedną z kolekcji, która szczególnie cieszy oczy, jest podłoga Baltic Seaside. Jej autorką jest...nie kto inny jak Anna Maria Sokołowska. Architektka, która prywatnie mieszka w Gdyni i lubi bliski kontakt z bałtycką przyrodą, do jednego ze swoich projektów poszukiwała podłogi, która jak najlepiej odda jedyny w swoim rodzaju kolor piasku bałtyckich plaż.

We współpracy z firmą Kaczkan powstał nowy autorski kolor. Kolekcja podłóg Baltic Seaside, początkowo użyta w jednym projekcie, ostatecznie trafiła do sprzedaży w salonie Świat Podłóg. Wykończona jest lakierem Super Mat, który  łączy trwałość lakieru i piękno oleju. Jej jasny i stonowany kolor łączy także gorące jak słońce wspomnienia z nadmorskich wakacji z chłodem Bałtyku. Baltic Seaside to podłoga, która sprawdzi się w wielu różnorodnych aranżacjach, a wprost stworzona jest do projektów w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy modern classic.

Nowa ekspozycja Kaczkan Premium znajduje się w salonie Świat Podłóg w Warszawie przy ul. Bartyckiej 24/26 (pawilon 205).

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy