Reklama

Reklama

Weź to sobie do serca

Czy wiesz jak mocne jest Twoje serce i jaka jest jego wydolność? W czasie, kiedy przeczytasz ten tekst przepompuje ono niemal całą krew w Twoim organizmie.

To właśnie nieustanna praca serca napędza nas i pozwala cieszyć się życiem. Zapominamy jednak o tym i zdarza się, że w życiu codziennym mamy więcej serca do złych nawyków, niż do tych zdrowych, które pomagają prawidłowo funkcjonować naszemu sercu. Nie zwracamy uwagi na czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, takie jak: złe odżywianie (nadmierne spożycie nasyconych kwasów tłuszczowych czy zbyt duża kaloryczność posiłków), nadwaga i otyłość, mała aktywność fizyczna, palenie tytoniu. Niezdrowy tryb życia często prowadzi do wielu zaburzeń i dysfunkcji w pracy serca, a to objawia się uczuciem zmęczenia, niepokoju, a w dłuższej perspektywie także poważniejszymi dolegliwościami. Do tego lekceważymy sygnały ostrzegawcze, które ono nam wysyła.

Reklama

ZDROWIE DO SERCA

Postaraj się zmienić swoje przyzwyczajenia. Wzbogać swoją codzienną dietę o kardioprotekcyjne flawonoidy, które wzmacniają i regulują pracę serca - w krajach śródziemnomorskich dzienne spożycie flawonoidów waha się pomiędzy 100 a 1000 mg, podczas gdy w krajach w takich jak Polska wynosi ono jedynie 23 - 28 mg. Bogatym źródłem flawonoidów jest ekstrakt z owoców głogu. Głóg ma postać krzewu lub ciernistego drzewa, najczęściej rośnie na skrajach lasów czy w trudno dostępnych, skalistych miejscach. Białe kwiaty, które są ozdobą w maju i czerwcu, zmieniają się w połowie lata w czerwone, twarde owocowe o kulistym kształcie i gorzko-kwaśnym smaku. Ich dobroczynne dla serca działanie potwierdzone zostało wieloma badaniami naukowymi.

Głóg poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, obniża ciśnienie tętnicze krwi i zwiększa tolerancję wysiłku a także hamuje powstawanie blaszek miażdżycowych w tętnicach. Pomaga więc utrzymać serce w dobrej kondycji, co ma szczególne znaczenie dla osób doświadczających dolegliwości z nim związanych - tłumaczy lek. med. Małgorzata Sikora-Frąc specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.

SERCE DO ZDROWIA

Pamiętaj także o innych bardzo ważnych zasadach wpływających na jakość Twojego życia i kondycję serca. Postaw na zbilansowaną dietę - różnorodną, obfitującą w składniki odżywcze i witaminy. Inspiruj się kuchnią śródziemnomorską, która wyróżnia się dużą obecnością owoców, warzyw, ryb, nasion roślin strączkowych oraz małą ilością mięsa w codziennym menu. Dzięki zmianie swoich kulinarnych przyzwyczajeń zwiększysz spożycie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają działanie antyarytmiczne, przeciwmiażdżycowe i przeciwzapalne. Podejdź również z sercem do aktywności fizycznej i często spędzaj czas wolny na spacerze czy dbając o rośliny w ogrodzie. Systematyczny, umiarkowany wysiłek (ok. 30 minut przez większość dni w tygodniu) poprawia ogólną wydolność układu krążenia. Postaraj się wyeliminować stres i korzystaj z porad specjalistów, a zobaczysz, że zmiany i nowe, zdrowe nawyki przyniosą korzyści sercu, które tak wytrwale dla Ciebie pracuje.

Eliminowanie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego pozwala na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia.

Z myślą o tych, którym zdrowie leży na sercu stworzono cukierki Verbena Głóg. Znajdziesz w nich wyciąg z owoców głogu, a także wzmacniające organizm ekstrakty z hibiskusa i pokrzywy.

Ciesz się słodyczą cukierków Verbena, pełnych zdrowych ziół. Zawsze, kiedy masz ochotę na słodką przyjemność, weź je sobie do serca.


Więcej na naszej stronie - www.verbena.biz

Odwiedź nas również na - www.facebook.com/CukierkiVerbena

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą Ziołową Encyklopedią Codziennego Zdrowia.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje