Reklama

Akademia Czystych Rąk

Trwa III edycja ogólnopolskiego programu Akademia Czystych Rąk Carex. Jego celem jest edukacja uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w zakresie prawidłowej higieny dłoni.

Akademia Czystych Rąk Carex powstała z idei przekazania najmłodszym podstawowej wiedzy dotyczącej tego, jak ważne jest częste mycie rąk, a także z potrzeby wyrobienia wśród dzieci prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec się przed infekcjami.

Ogromne zainteresowanie

Założeniem programu jest dotarcie do jak największej liczby placówek w całej Polsce. Pierwszych 300 szkół, które zostały zgłoszone do programu, otrzymało zestaw drukowanych materiałów edukacyjnych oraz produktów marki Carex. Dodatkowo, ze względu na ogromne zainteresowanie, przygotowano i rozesłano 700 pakietów specjalnych.

Do III edycji Akademii Czystych Rąk Carex zgłoszono w sumie ponad 1300 placówek. - Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy czasem zacząć od rzeczy podstawowych - mycie rąk jest jedną z nich. Od najmłodszych lat mówi się dzieciom, że mają to robić, ale nie zawsze z pożądanym skutkiem. Najważniejsze jest wyrobienie odpowiednich nawyków, a przekazanie wiedzy poprzez zabawę może być na to metodą- mówi Anna Rogalska, Dyrektor Marketingu PZ Cussons Polska S.A..

Reklama

- Dlatego już trzeci rok z rzędu marka Carex skupia swoje działania na profilaktyce zdrowia najmłodszych, ucząc ich jak prawidłowo myć ręce. Jesteśmy dumni z tego, że szkół, które podzielają naszą ideę, jest coraz więcej - dodaje.

Koniecznie weź udział w naszym KONKURSIE i wygraj kosmetyki Carex!

"Gdzie były, co robiły Twoje ręce?"

Częścią programu Akademia Czystych Rąk Carex jest również konkurs "Gdzie były, co robiły Twoje ręce?" w ramach którego, uczniowie szkół podstawowych mogą przygotować prace plastyczne lub multimedialne, będące odpowiedzią na zadane pytanie. Termin przyjmowania prac upływa 31 marca 2013. Konkurs jest otwarty - dla wszystkich szkół podstawowych z całej Polski. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na www.carex.pl i portalu http://www.facebook.com/CarexPolska

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: edukacja | szkoła podstawowa | gimnazjum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy