Reklama

Cenny miód nie jest dla każdego

Miód ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i wykrztuśne. Polecany jest zarówno w schorzeniach dróg oddechowych, jak i przy zaburzeniach trawienia.

Rodzajów miodu jest dużo. Ich właściwości uzależnione są głównie od roślin, z których pszczoły zbierały nektar, spadź i pyłek kwiatowy.

Warto wybrać ten, który przyniesie nam najwięcej korzyści, jednak trzeba wiedzieć, że miód, chociaż ma szereg dobroczynnych właściwości, nie nadaje się dla każdego.

Nie mogą spożywać go dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Dla nich może być po prostu niebezpieczny. Dlaczego?

Zawiera przetrwalniki bakterii produkujących botulinę. To szkodliwa substancja, na którą małe dzieci są szczególnie wrażliwe. Warto wiedzieć także, że miód jest silnym alergenem - może uczulać.

Reklama

Gdy chcemy częstować miodem przedszkolaka, pamiętajmy, że swoje dobroczynne właściwości traci w temperaturze 40°C. Gorąca herbata z miodem nie spełni więc swojego zadania i nie podniesie odporności malucha.  

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!  

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych- kliknij i sprawdź »  

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! 

Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy