Reklama

Reklama

Impreza bez komórki

"Kiedyś, w tych zamierzchłych bezkomórkowych czasach dzieci potrafiły się bawić" - wzdycha z żalem wielu rodziców. "Wychodziło się na dwór pograć w piłkę, kapsle albo gumę, a wspólne spotkania nie polegały na oglądaniu filmików i graniu w gry dostępne na smartfonach". I rzeczywiście coś w tym jest - bohaterami przyjęć dziecięcych nie były wtedy gadżety elektroniczne, dzieci więcej ze sobą rozmawiały i spędzały czas na wspólnej zabawie.

Może warto zatem przypomnieć im niektóre rozrywki z naszego dzieciństwa, pobudzić wyobraźnię i zachęcić do wzajemnych interakcji? Organizacja dziecku karnawałowego przyjęcia lub urodzin to dobra okazja do tego, aby pokazać malcom, jak można fajnie spędzać ze sobą czas.

Reklama

Kinderbal

Moda na wyprawianie hucznych urodzin, dla całej przedszkolnej grupy lub klasy trwa w najlepsze i taką opcję celebrowania święta swojego dziecka nadal wybiera wielu rodziców. Organizacja kinderbalu poza domem (np. w sali zabaw) jest dość kosztowna, ale niewątpliwie daje wiele ciekawych możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie rówieśników.

Zabawy tematyczne - na zamku, w kosmosie, a może na dzikim zachodzie - można wybierać i dostosowywać do wieku i zainteresowań grupy dziecięcej. Niezaprzeczalną korzyścią jest to, że nad przebiegiem całej imprezy czuwa specjalny wodzirej, to on proponuje i zachęca dzieci do udziału w zaplanowanych konkursach i zabawach. Rodzic płaci tu więc nie tylko za frajdę dzieci, ale i za własny spokój. Organizacja przyjęcia w kinie lub kręgielni to kolejne popularne, ale i dość kosztowne pomysły urodzinowe.

Domówka

Ci dorośli, którzy mają nieco więcej energii, pomysłów, czasu i... odwagi, mogą pokusić się na organizację przyjęcia w domu. Oczywiście, nie jest to wariant dostępny dla całej klasy dziecka, a jedynie dla grupy jego najbliższych koleżanek i kolegów.

Organizując takie przyjęcie trzeba zadbać o kilka spraw: odpowiednią dekorację domu, która wprowadzi dzieci w nastrój zabawy (np. balony, serpentyny), przygotowanie poczęstunku (wystarczą owoce, ciasta, soki, chipsy, kanapeczki), zaplanowanie zabaw.

Ten ostatni punkt jest dość istotny, jeśli nie chcemy aby dzieci z nudów zajęły się swoimi komórkami lub biegały i krzyczały bez ładu i składu przyprawiając o ból głowy dorosłych. W przypadku małych dzieci najlepiej sprawdzają się krótkie, często zmieniające się zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Konkretnych propozycji szukaj w publikacjach książkowych i w internecie, podpytaj też, co się sprawdza u innych rodziców (tych, którzy mają już za sobą takie doświadczenia).

Piknik

Jeśli twoje dziecko obchodzi urodziny, gdy na dworze jest już ciepło, warto rozważyć organizację pikniku. Idealnie byłoby urządzić przyjęcie na własnej działce lub w ogrodzie, ale jeśli nie ma takiej możliwości, wystarczy trochę zielonego miejsca np. w pobliskim parku.

W odpowiednich warunkach terenowych dzieci będą miały okazję do rozładowania nadmiaru energii podczas różnych gier zespołowych, takich jak np. wyścigi, gra w piłkę itp.

Jeśli impreza odbywa się w leśnej scenerii, można spróbować zorganizować dzieciom zabawę w podchody, albo zająć się budowaniem szałasu. Dzieci, które dostaną takie możliwości spędzenia czasu, z pewnością zapomną o swoich komórkach...  


Małgorzata Kamińska    

Dowiedz się więcej na temat: urodziny dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje