Reklama

Reklama

Zmiany w szkołach dla dzieci w klasach I-III. Co nowego?

Ponad miesiąc temu uczniowie wrócili do szkolnych ławek po wakacjach. Minister zdrowia już zapowiedział zmiany, które czekają m.in. dzieci klas I-III. Wszystko po to, by zainteresować ich tematem zdrowia. Program jest już przygotowany.

Zmiany w klasach I-III

Adam Niedzielski był gościem VI edycji Kongresu 590 w Warszawie. To właśnie tam minister zdrowia został zapytany, czy jest planowane wprowadzenie większej ilości informacji o zdrowiu i profilaktyce w programie nauczania.

Przez to, że uczniowie i tak są przeciążeni zajęciami, minister zdrowia podkreślił, że dodatkowe zajęcia nie będą dobrą opcją i doprowadzą do pozostawania w szkole do późnych godzin.

Zdaniem ministra zdrowia młodych ludzi szczególnie zainteresowałyby kampanie, które byłyby prowadzone przez osoby, które są dla nich autorytetami. Mogliby przekazać im, jak ważna jest m.in. aktywność fizyczna. 

Reklama

Ponadto Adam Niedzielski przekazał, że uruchomiono kilka programów pilotażowych. Jeden z nich skupia się na profilaktyce krótkowzroczności i jest związany ze spędzaniem zbyt dużej ilości czasu przed ekranami urządzeń. 

Czytaj więcej:

Sharon Stone wypowiedziała się o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Nie przebierała w słowach

FPFF w Gdyni: Lista zwycięzców i emocjonująca przemowa Agnieszki Holland

Angela Merkel posługiwała się szyfrem. Wystarczy wejść do garderoby

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmiany w szkołach | Adam Niedzielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy