Reklama

Ałbena Grabowska: Mam dziecko z kręgu autyzmu

Ałbena Grabowska, autorka trylogii "Stulecie Winnych", z zawodu jest lekarką. Ma za sobą wieloletnie, poparte doktoratem doświadczenie w pracy jako neurolog i epileptolog.

Jedno z trójki jej dzieci - 10-letni Franek - ma zaburzenia związane z autyzmem. Zwolennicy teorii antyszczepionkowych często uważają, że autyzm powodują szczepionki. Pisarka zdecydowanie zaprzecza tej opinii.

- Mam dziecko z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi z kręgu autyzmu i absolutnie nie wierzę, że winne temu były szczepionki - wyznała.

Na potrzeby swojej nowej powieści "Uczniowie Hipokratesa" literatka przestudiowała historię szczepień. Uważa, że największym problemem jest brak szczepionek przeciwko szybko rozprzestrzeniającym się chorobom zakaźnym, nie tylko tym, które pojawiły się niedawno z COVID-19 na czele, ale również chorobom obecnym od lat, nad którymi do tej pory nie udało się zapanować.

Reklama

- Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego ile dobrego zrobiły szczepionki, ile dobrego zrobiły antybiotyki. To, że my nie mamy szczepionki wciąż na koronawirusa i na przykład na AIDS, to jest nasze nieszczęście - powiedziała.

Jednocześnie pisarka zauważyła, że istnieje ryzyko powrotu chorób, które dawno temu zostały opanowane, takich jak czarna ospa. Jej zdaniem prawdziwym problemem nie są same szczepionki, ale zaniechanie ich stosowania w ludzkiej populacji. Zobacz wideo!

x-news/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy