Reklama

Reklama

Bogumiła Wander kończy 79 lat. Jaki jest stan jej zdrowia?

Bogumiła Wander kilka lat temu zniknęła z życia publicznego. Kobieta cierpi na chorobę Alzheimera. Jej mąż Krzysztof Baranowski wyjawił, jaki jest obecnie jej stan zdrowia. Okazuje się, że lekarze nie dają większych szans na poprawę.

Kim jest Bogumiła Wander?

Bogumiła Wander przez wiele lat była niezwykle popularną spikerką i prezenterką Telewizji Polskiej. Prowadziła m.in. najważniejsze festiwale muzyczne. Kobieta pochodzi z Kalisza i ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie podyplomowo dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Jeśli chodzi o życie prywatne, to jej pierwszym mężem był Zbigniew Żołędziowski, z którym ma syna Marka. Z kolei w 2005 roku Wander poślubiła żeglarza Krzysztofa Baranowskiego. Kilka lat temu okazało się, że dziennikarka cierpi na chorobę Alzheimera.

Bogumiła Wander - choroba Alzheimera

Już kilka miesięcy temu mąż Wander opowiadał w wywiadzie o jej kiepskim stanie zdrowia. Baranowski przyznał, że kobieta żyje we własnym świecie, choć fizycznie jest nieco lepiej. Od dłuższego czasu przebywa w domu opieki, gdzie mąż regularnie ją odwiedza.

Reklama

Teraz Baranowski wyjawił, że jego żona prawdopodobnie już nie wróci do ich wspólnego mieszkania. Lekarze z kolei twierdzą, że trudno jest oczekiwać zmian w stanie zdrowia Wander. Mąż wyznał również, że coraz trudniej jest zrozumieć to, co mówi.

Obecny stan zdrowia Bogumiły Wander

Baranowski przyznaje także, że opłacanie ośrodka żony jest dla niego sporym wyzwaniem finansowym. Musiał sprzedać swoją posiadłość, aby opłacić pobyt Wander. Mężczyzna uważa jednak, że kwestia ta jest tylko jego problemem, z którym sam sobie poradzi.

Zobacz również: Bogumiła Wander w kiepskim stanie. Jej mąż wyznał prawdę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bogumiła Wander | choroba Alzheimera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy