Reklama

Elżbieta II odmówiła przyjęcia nagrody. Powód zaskakuje!

Elżbieta II w kwietniu skończyła 95 lat, a za rok będzie świętowała jubileusz 70 lat na tronie. Mimo to odmówiła przyjęcia nagrody Staruszki Roku, którą przyznaje magazyn „The Oldie”. Elżbieta II stwierdziła, że nie spełnia kryteriów, bo nie czuje się stara.

Magazyn "The Oldie" to brytyjski miesięcznik z wieloletnimi tradycjami, skierowany do dojrzałych osób i robiony z charakterystycznym angielskim poczuciem humoru. Jak można przeczytać na jego stronie internetowej, ma być "beztroską alternatywą dla prasy mającej obsesję na punkcie młodości i celebrytów". Redakcja magazynu od 29 lat przyznaje nagrody The Oldie of the Year, czyli - w zależności od płci laureatów - Staruszek Roku bądź Staruszka Roku. 

Nagrodę otrzymują osoby po osiemdziesiątce, które w danym roku wniosły szczególny wkład w życie publiczne, a przy okazji nie poddają się ograniczeniom wieku. W minionych latach wśród wyróżnionych tą nagrodą osób byli np.: aktorki Eileen Atkins i Glenda Jackson, malarz Peter Blake i artysta wizualny David Hockney.

Reklama

Królowa Elżbieta II okrzyknięta Staruszką Roku

W tym roku kapituła postanowiła tytułem The Oldie of the Year uhonorować Elżbietę II za jej wspierającą postawę jako monarchini w czasie pandemii. Informację o planowanym przyznaniu nagrody magazyn przesłał do sekretarza królowej. Ten w odpowiedzi poinformował redakcję, że monarchini nagrody nie przyjmie. Jest przekonana, że nie spełnia odpowiednich kryteriów co do wieku. 

Jej Wysokość wierzy, że jest się tak starym, na ile się każdy czuje, dlatego Królowa nie spełnia kryteriów. Ma nadzieję, że znajdzie się bardziej odpowiedni kandydat" - wyjaśnił stanowisko monarchini w liście opublikowanym przez magazyn sekretarz Elżbiety II Tom Laing-Baker.

Magazyn "The Oldie" w przeszłości już uhonorował jednego z członków rodziny królewskiej nagrodą Staruszka Roku. W 2011 roku dostał ją mąż Elżbiety II. Książę Filip przesłał wówczas podziękowania za wyróżnienie, ale na ceremonii wręczania nagród się nie pojawił, zasłaniając się brakiem czasu.

Księżna Kornwalii Camilla pojawiła się na gali. Liczy na nagrodę?

W tym roku zamiast królowej Elżbiety II na ceremonii The Oldie of the Year pojawiła się księżna Kornwalii Camilla. Choć jest za młoda, by móc otrzymać nagrodę (ma 74 lata), uświetniła swoją obecnością uroczysty obiad, wręczyła jedną ze statuetek, a przy okazji zdradziła, że docenia swój dojrzały wiek i możliwości, które jej daje.

***
Przeczytaj również:


Trendy jesień-zima 2021/22: Jakie buty wybrać?

Agnieszka Kaczorowska rozpisuje się na temat rodzicielstwa. "Maga sztuczne"

Dorota Zawadzka pokazała paragon grozy. Internauci ją wyśmiali

Zobacz również: 


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy