Hanna Zborowska-Neves o wychowaniu córek. "Ugryzłam moje młodsze dziecko"

Hanna Zborowska-Neves chętnie dzieli się z internautami swoją codziennością. Tym razem postanowiła opowiedzieć o metodach wychowawczych. Jej młodsza córka notorycznie gryzła starszą siostrę, więc Hanna Zborowska-Neves postanowiła rozwiązać ten problem raz na zawsze. Zdecydowała się wcielić w życie kodeks Hammurabiego i również ugryzła córkę. Podobno ten kontrowersyjny ruch poskutkował.

Hanna Zborowska-Neves postanowiła podzielić się historią o tym, jak ugryzła jedną z córek
Hanna Zborowska-Neves postanowiła podzielić się historią o tym, jak ugryzła jedną z córekAKPAAKPA

Metody wychowawcze Hanny Zborowskiej-Neves

Hanna Zborowska-Neves na stałe mieszka w Brazylii, gdzie wychowuje dwie córki - Milę i Ninę. Za pośrednictwem mediów społecznościowych stara się regularnie relacjonować swoją codzienność oraz dzielić się z internautami swoimi przemyśleniami.

Córka Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego chętnie mówi również o dzieciach, a jej metody wychowawcze już nie jeden raz wzbudziły kontrowersje.

Hanna Zborowska-Neves ugryzła córkę

Tym razem Hanna Zborowska-Neves postanowiła podzielić się historią o tym, jak ugryzła jedną z córek. Siostra Zofii Zborowskiej-Wrony opowiedziała, że pomiędzy jej córkami non stop dochodziło do kłótni, a jakby tego było mało, Mila gryzła Ninę. Żadne tłumaczenia nie były skuteczne, dlatego też Hanna Zborowska-Neves postanowiła spróbować innego rozwiązania i ostrzegła córkę, że jeśli zrobi to jeszcze raz, to ona również zostanie ugryziona.

Odkryłam, że na Milę działa kodeks Hammurabiego, czyli «oko za oko, ząb za ząb». Tłumaczyłam, dlaczego Mila nie może bić ani gryźć Niny, nawet wtedy, jak ona ją prowokuje. Więc wtedy jej powiedziałam: «Jak ją ugryziesz jeszcze raz, to ja ugryzę ciebie»

Ostrzeżenia nie poskutkowały, Mila znów ugryzła Ninę, a to skończyło się siniakiem. Hanna Zborowska-Neves postanowiła więc dotrzymać słowa i pokazała młodszej córce, z jakim bólem wiąże się ugryzienie.

No i oczywiście Mila podeszła i hardcorowo ugryzła Ninę tak, że zostawiła jej wielkiego siniaka. To ja wtedy podeszłam do niej i powiedziałam: Stara, było gadane, więc teraz daj mi swoją rękę, a ja cię ugryzę, żebyś poczuła, jak to jest. I to jest ten moment, kiedy rozjeżdżam się światopoglądowo z moją siostrą

Poza tym opowiadającym o całym zajściu przyznała, że jej siostra ma zupełnie inne podejście do tego typu spraw. Hanna Zborowska-Neves stwierdziła, że jej sposób poskutkował i problem gryzienia zniknął.

Ugryzłam moje młodsze dziecko, oczywiście nie ugryzłam jej tak, jak ona Ninę, ale na tyle mocno, że to poczuła. I oczywiście popłakała się, przepraszała, że już nigdy tego nie zrobi. A ja powiedziałam wtedy Ninie, że ugryzłam jej młodszą siostrę z powodu jej prowokacji, bo wcześniej milion razy prosiłam ją, żeby nie prowokowała Mili

***

Zobacz także:

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.12: Alan AnderszINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas