​Jane Fonda fryzurę na Oscary przygotowywała siedem godzin

Słynna aktorka pojawiła się na Oscarach, by wręczyć najbardziej prestiżową nagrodę wieczoru, mianowicie tę dla najlepszego filmu. Jane Fonda zaprezentowała się w stylowej kreacji oraz nowej fryzurze. Jak zdradza fryzjer gwiazdy, przygotowania trwały aż siedem godzin.

Jane Fonda podczas oscarowej gali zaprezentowała się w stylowej kreacji oraz nowej fryzurze
Jane Fonda podczas oscarowej gali zaprezentowała się w stylowej kreacji oraz nowej fryzurzeKEVIN WINTER/Getty AFP/East NewsEast News

Jane Fonda mimo ukończonych 82 lat, wciąż zachwyca. Minionej nocy legenda Hollywood pojawiła się w Dolby Theatre w Los Angeles, by wręczyć najważniejszą nagrodę oscarowej ceremonii: nagrodę dla najlepszego filmu, która powędrowała do twórców południowokoreańskiego filmu "Parasite". Na okoliczność wielkiej gali, Fonda zdecydowała się przejść metamorfozę i zaprezentować się w zupełnie nowej fryzurze. Charakterystyczne blond loki zmieniła na zadziorne krótkie cięcie i wyrazisty odcień lodowego srebra.

Odpowiedzialny za przemianę Fondy stylista fryzur Jack Martin zdradził, że przygotowanie fryzury trwało wiele godzin. W opublikowanym na Instagramie poście opisał długi proces utleniania i farbowania włosów aktorki.

- Miałem zaszczyt przekształcić włosy Jane Fondy specjalnie na okoliczność Oscarów. Spędzanie 7 godzin z tą niesamowitą gwiazdą i obserwowanie jej energii, piękna, siły i kobiecości było bardzo inspirujące. Jej celem był lodowy, wpadający w srebro odcień, którym chciała zaskoczyć wszystkich na oscarowej gali. Jane była bardzo szczęśliwa, że udało nam się osiągnąć wymarzony efekt. To było wspaniałe doświadczenie, nigdy nie zapomnę tego dnia - napisał podekscytowany Martin. Fryzjer, który współpracował z Fondą na planie serialu "Grace i Frankie", dodał, że aktorka jest tytanem pracy - Sprawiła, że dziś wstydzę się narzekać na zmęczenie - stwierdził.

Jane Fonda znana jest nie tylko z aktorskiego kunsztu i godnego pozazdroszczenia wyglądu, ale i zaangażowania w działalność ekologiczną. Regularnie bierze udział w protestach klimatycznych, na których zresztą została kilkakrotnie aresztowana. Swoje poglądy zamanifestowała także podczas oscarowej gali, pojawiając się w kreacji, którą w szafie ma od 2014 roku. Zakładając ponownie na tę okazję bogato zdobioną suknię projektu Eliego Saaba pokazała, że idea zrównoważonej mody jest jej bliska. I jako jedna z niewielu gwiazd wysłała jasny komunikat, by do kupowania i noszenia odzieży podchodzić z większym rozsądkiem.

- Postanowiłam, że nie będę kupować więcej ubrań. Tak naprawdę nie musimy robić tylu zakupów, nie potrzebujemy aż tylu rzeczy. Nie szukajmy naszej tożsamości w nowych ubraniach - apelowała w jednym z wywiadów.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas