Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II uwielbiała prognozę pogody prowadzoną przez Polaka

Przed śmiercią królowej Elżbiet II jej stan zdrowia pogorszył się, przez co rezygnowała z wielu dotychczasowych aktywności, jednak jednej z nich pozostała wierna — jak donoszą brytyjskie media — monarchini uwielbiała prowadzoną przez Polaka prognozę pogody.

Elżbieta II uwielbiała tego Polaka. "To było trochę jak zadurzenie"

Stan zdrowia Elżbiety II od pewnego czasu ulegał pogorszeniu, co wymusiło na monarchini rezygnację z niektórych aktywności i obowiązków. Jak donosi “Daily Mail", nawet w ostatnich dniach królowa nie odmawiała sobie przyjemności obejrzenia swojej ulubionej prognozy pogody prowadzonej przez Polaka. 

Królowa Elżbieta II miała być ogromną fanką programu emitowanego przez stację BBC. Nigdy nie opuszczała prognoz pogody, które prowadził Tomasz Schafernaker. 

Powiedział “Daily Mail" informator będący blisko królowej. Jak się okazuje, nie tylko monarchini była fanką Polaka. Poczucie humoru, z jakim Tomasz Schafernaker prezentował prognozy, zyskało mu rzeszę wiernych odbiorców — mężczyzna został uznany za najpopularniejszego prezentera pogody w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Zobacz również: Gdzie można obejrzeć pogrzeb królowej Elżbiety II? To historyczne wydarzenie

Kim jest Tomasz Schafernaker?

Tomasz Schafernaker urodził się 8 stycznia 1979 r. w Gdańsku. Edukację rozpoczął w Polsce, ale później przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie skończył studia na wydziale meteorologii Uniwersytetu Reading w Berkshire. Od 2006 r. pracował jako prezenter pogody w stacji BBC. W 2010 r. zyskał miano Najlepszego Prezentera Pogody, jednak w wyniku cięć budżetowych został zdjęty z anteny, powrócił jednak do brytyjskich domów w 2013 r, a w 2017 r. decyzją telewidzów został uznany za najpopularniejszego prezentera pogody w Wielkiej Brytanii.

Jego popularność jeszcze wzrosła, gdy podczas pandemii prezentował pogodę z długimi włosami, których nie chciał ścinać. Brytyjczycy uznali to za symbol czasów i bardzo polubili — do tego stopnia, że znów został uznany za najlepszego prowadzącego pogodę w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również: Styl Elżbiety II. Dlaczego królowa nosiła kolorowe kreacje i broszki?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy