Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II w niebezpieczeństwie?! Tak ją chronią!

Królowa Elżbieta II to najpilniej strzeżona osoba w Wielkiej Brytanii. Jako głowa państwa, królowa liczy się z niebezpieczeństwami, które mogą ją spotkać przez wzgląd na rolę, jaką pełni. Jednym z czarnych scenariuszy jest możliwość otrucia królowej.

Królowa Elżbieta II żyje według określonych zasad i reguł. Wiele z nich tyczą się po prostu dworskiej etykiety, której od najmłodszych lat monarchini przestrzega. 

Jednak pewne zasady mają zapewnić nie tylko królowej, ale i całej rodzinie królewskiej bezpieczeństwo. 

W czasach przed pandemią królowa miała styczność z wieloma osobami, bywała na bankietach i licznych spotkaniach. To wówczas istnieje największe ryzyko zamachu na jej zdrowie i życie. 

Dlatego na takie wypadki jest przygotowana cała procedura, zawierające wszelakie scenariusze działań. Oczywiście jest ona znana pracownikom Pałacu Buckingham, straży królewskiej i ochronie. 

Jednym z sygnałów bezpieczeństwa jest torebka królowej, którą komunikuje się z własną ochroną. 

Gdy królowa położy torebkę na stole, oznacza to, że chce zakończyć spotkanie w trakcie 5 minut, a gdy położy ją na podłodze - spotkanie kończy się natychmiast. 

Jedną z obaw podczas bankietów jest ryzyko otrucia królowej poprzez dodanie trucizny do posiłków lub napojów. Okazuje się, że i na to ochrona ma sposób. 

Emily Andrews, dziennikarka zajmująca się życiem rodziny królewskiej, ujawniła, że personel zarządzający bankietem ma wówczas pewien plan: "Kiedy jedzenie jest już nałożone i gotowe do podania, losowo wybiera się talerz, który zostaje zaniesiony królowej. Jeżeli ktoś chciałby otruć królową, musiałby otruć też inne osoby".

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | brytyjska rodzina królewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy