Reklama

Reklama

Książę Harry nie przejmuje się tym, że może być nieślubnym dzieckiem

Książę Harry nie przejmuje się twierdzeniami, że może być z nieślubnego łoża. To stare twierdzenia, które go nic nie obchodzą - zapewnił media czwarty w sukcesji do tronu książę, za pośrednictwem ochroniarza rodziny królewskiej.

Wystawiana od ostatniego weekendu na londyńskim West Endzie teatralna sztuka "Truth, Lies, Diana" zawiera szokujące szczegły na temat pozamałżeńskiego związku jego matki księżnej Diany z instruktorem jazdy konnej, oficerem kawalerii Jamesem Hewittem oraz innymi mężczyznami. Hewitt i książę Harry są uderzająco podobni fizycznie.

Reklama

Sztuka oparta na rozmowach jej autora Jonathana Conway'a z Hewittem i innymi osobami blisko znającymi Dianę sugeruje, iż romans Hewitta z ówczesną żoną następcy tronu księcia Karola zaczął się na półtora roku przed urodzeniem 30-letniego obecnie Harry'ego.

Dotychczas sądzono, że księżna Diana i Hewitt poznali się znacznie później, już po urodzeniu Harry'ego, 15 września 1984 roku.

W jednej ze scen aktor odgrywający rolę Hewitta przyznaje, że jego romans z księżną Dianą rozpoczął się półtora roku przed przyjściem Harry'ego na świat. Aktor mówi, że "okoliczność ta nie jest dowodem ojcostwa, ale jest niewygodną prawdą".

Ochroniarz rodziny królewskiej Ken Wharfe powiedział mediom, że "Pałac Buckinghamu przejdzie do porządku dziennego nad tymi spekulacjami w złym smaku". Dowodu z DNA nikt nie proponuje, ani nawet nie sugeruje.

Kontrowersyjna sztuka twierdzi też, że księżna Diana w chwili tragicznej śmierci w paryskim tunelu 31 sierpnia 1997 r. była w ciąży z Dodi al-Fayedem - synem egipskiego milionera Mohameda al-Fayeda - wówczas właściciela ekskluzywnego domu towarowego Harrods w Londynie.

Sekcja zwłok nie wykazała, że tak rzeczywiście było, ale aktor odgrywający rolę lekarza mówi do innej postaci: "Wyobraź sobie matkę (przyszłego) króla Anglii w ciąży z dzieckiem muzułmanina".

20-letnia Lady Diana Spencer i następca tronu 33-letni książę Walii Karol pobrali się 29 lipca 1981 r. w katedrze św. Pawła i rozwiedli w 1996 r. O trudnościach małżeńskich w związku Diany i Karola pisano po raz pierwszy w 1985 r. Trudności pogłębiły się z początkiem lat 90., a w 1992 r. obie strony zgodziły się na separację.

Wśród powodów trudności wskazuje się na to, że książę Karol utrzymywał kontakty z dawną przyjaciółką Camillą Parker-Bowles mimo, iż była zamężna, a także to, że Diana była emocjonalnie rozchwiana. Romans Diany z Hewittem publicznie wyszedł na jaw w 1994 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje