Książę William ma poważny problem! Jego też dopadła "klątwa Windsorów"

Książę William boryka się z tym pewnym problemem już od wielu lat. Okazuje się, że nie on jedyny mierzy się z pewnym brakiem w rodzinie. Za murami pałacu mówi się, że winna temu jest "klątwa Windsorów", dotykająca mężczyzn z tego rodu.

Książę Karol i książę William, a od niedawna także i książę Harry, borykają się z pewnym problemem
Książę Karol i książę William, a od niedawna także i książę Harry, borykają się z pewnym problemem Pool / PoolGetty Images

Książę William i jego wstydliwy problem

Książę William, książę Harry, książę Karol, a wcześniej książę Filip - tych mężczyzn różni wiele, ale łączy kilka rzeczy.

Wszyscy należą do brytyjskiej rodziny królewskiej i wszyscy cierpią lub cierpieli na... łysienie. Patrząc na ich zdjęciach widać, jak stopniowo tracili oni swoje pukle. 

Czym jest klątwa Windsorów?

Książę William już przywykł do tego jak wygląda i utrata włosów nie jest dla niego problemem
Książę William już przywykł do tego jak wygląda i utrata włosów nie jest dla niego problememAndrew O'Brien/Press Association/East NewsEast News

To co jest jednak powodem do żartów, jest także podwaliną opowieści o "klątwie Windsorów". Mówi ona właśnie  o tym, że łysienie dotyka męskich członków rodu. Dodatkowo mówi się także, że klątwa Windsorów tyczy się nie tylko owłosienia, ale też i miłości! 

Wszystko przez Edwarda VIII, który w czasie przemowy, ogłaszając swoją abdykację w 1936 roku, powiedział: 

"Uznałem za niemożliwe dźwiganie ciężaru odpowiedzialności bez pomocy i wsparcia kobiety, którą kocham". To spowodowało, że później książęta mieli albo szczęście w miłości, albo w polityce. 
 
Stają oni wiecznie przed wyborem albo miłość, albo polityka. To on zaledwie kilka miesięcy po koronacji zrezygnował z tronu, ponieważ wpadł w sidła miłości. Potem na nieszczęśliwą miłość trafił książę Karol, który finalnie rozwiódł się z księżną Dianą.

O ile włosy tak bardzo nie martwią poddanych, tak związek księcia Williama i księżnej Kate już tak. Oby klątwa w wymiarze miłosnym nie dotknęła tych dwojga! 

Royal baby boy leaves hospital: William and Kate present baby prince - BBC News

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas