Reklama

Reklama

Kto zadziera nosek?

Wąski, zgrabny, lekko zadarty... W głowach często mamy ten sam ideał. Osiągnąć go pomaga nam medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Podobieństw nie uniknęły gwiazdy, które poddały się korekcji nosa. Na czym polega sekret poprawki doskonałej?

Tłuszcz upiększa!

SCARLETT JOHANSSON (27) metodą chirurgiczną wysmukliła i zmniejszyła nos. Różnicę widać też w kształcie policzków. Zostały one prawdopodobnie powiększone własną tkanką tłuszczową.

Subtelne zmiany

Delikatna uroda HALLE BERRY (46) ucierpiałaby, gdyby aktorka sięgnęła po radykalne środki. Korekcja nosa i wyszczuplenie rysów twarzy są zauważalne dopiero po porównaniu zdjęć. To się nazywa naturalny efekt!

Zestaw obowiązkowy

JENNIFER ANISTON (43) poddała się najpopularniejszemu w Hollywood zestawowi zabiegów: zmniejszyła nos, a także usunęła tkankę tłuszczową z okolic podbródka i policzków

Reklama

Jak wygląda idealny nos?

Powinien być prosty, z małym, lekko zadartym czubkiem. To klasyka w naszym kręgu kulturowym - jest typowy dla mieszkańców Europy. Taki kształt jest też coraz popularniejszy wśród mieszkanek Azji, Afryki i wśród Afroamerykanek. Projektując go, chirurg plastyk bierze pod uwagę klasyczny podział: długość nosa nie powinna przekraczać 1/3 wysokości twarzy, rozstaw skrzydełek ma odpowiadać szerokości oka, a kąt między górną wargą a podstawą nosa musi być rozwarty. Jednak ten "szablon" trzeba dopasować indywidualnie.

Na co zwracać uwagę, decydując się na zabieg?

Należy wybrać dobrego, doświadczonego lekarza, który zdecyduje, jak modelować twarz, opierając się o kryteria medyczne, estetyczne oraz oczekiwania pacjentki. Warto też mieć realne oczekiwania i np. tydzień po zabiegu nie planować dużej imprezy.

Jeśli nie korekta nosa, to co?

Usunięcie tkanki tłuszczowej z policzków poprzez drobne nacięcia w jamie ustnej wyszczupla i odmładza twarz. Optycznie zmienia też kształt nosa!

PIOTR OSUCH dr n. med. chirurg plastyk LASERMED

SHOW 22/2012

Show
Dowiedz się więcej na temat: Halle Berry | Jennifer Aniston

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy