Reklama

Reklama

Las Ketchup: Świetnie się bawiłyśmy

Hiszpańskie trio Las Ketchup tworzą trzy siostry: Pilar, Lola i Lucia Munoz. Swój debiutancki album zatytułowały przekornie "Las Hijas del Tomato" (Córki pomidora), ponieważ są córkami legendarnego hiszpańskiego gitarzysty flamenco, który występował pod pseudonimem Tomato.

Popularność zdobyły latem 2002 roku, gdy niemal cała Europa oszalała na punkcie wpadającej w ucho piosenki "Asereje", znanej też jako "The Ketchup Song (Asereje)", której autorem jest Manuel Ruíz "Queco", znany producent i kompozytor z Kordoby. Do jej popularności niewątpliwie przyczynił się także teledysk, w którym wykorzystano łatwy, ale dość oryginalny, układ choreograficzny.

Reklama

W tym wywiadzie wokalistki zdradziły, jak doszło do powstania zespołu, skąd wziął się pomysł na jego nazwę i słynny taniec "asereje" oraz jak radzą sobie z ogromnym, acz niespodziewanym sukcesem.

Jak wpadłyście na pomysł założenia zespołu składającego się tylko z trzech sióstr?

Pilar: Cóż, pomysł ten któregoś dnia po prostu pojawił się w naszych głowach. Nie wiązałyśmy z nim specjalnych nadziei, nikt jeszcze nie wiedział, co się wydarzy. To było jak żart, który postanowiłam zrobić swoim siostrom. Któregoś potwornie nudnego niedzielnego popołudnia powiedziałam: Zakładamy zespół, nazwiemy się właśnie Las Ketchup i będziemy rapować "bulerias". Zaczęły się śmiać, powiedziały, że zupełnie zwariowałam, ale - jak widać - pomysł okazał się nad wyraz dobry!

Czy przed założeniem zespołu miałyście już jakiś związek z show-biznesem?

Lucia: Śpiewałam do muzyki flamenco, będąc w zespole z kilkoma cygańskimi dziećmi i moim bratem, który pisał dla nas muzykę i teksty. Nagraliśmy razem nawet taśmę demo, ale nic z nią nie zrobiliśmy, bo w tym czasie narodził się Las Ketchup. Ale kiedyś na pewno wrócę do pomysłu jej wydania, na pewno o niej nie zapomnę!

Pilar: Ja występowałam w teatrze, jestem aktorką, a Lola zajmowała się malarstwem i rzeźbą.

Lola: Kiedy byłam młodsza, śpiewałam flamenco. Czyste, tradycyjne flamenco. Mam naprawdę artystyczną duszę - nie tylko rzeźbię czy maluję, ale znam się także na projektowaniu.

Dlaczego zdecydowałyście się na nazwę Las Ketchup?

Lucia: Ponieważ wszystkie jesteśmy córkami Tomate'a i ponieważ łączymy w sobie wiele gatunków muzycznych. To pewnego rodzaju hołd złożony naszemu tacie.

więcej >>

Dowiedz się więcej na temat: pomysł | flamenco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje