Luna: mam nadzieję, że będzie to występ, jakiego Polska jeszcze nie miała okazji prezentować

Luna - nasza reprezentantka na tegorocznej Eurowizji - w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz zdradza kilka faktów ze swojego życia, o których nie wiedzieliśmy, odnosi się do plotek, pomówień i osób nastawionych sceptycznie do tego muzycznego konkursu. Jaka jest naprawdę - co studiowała, czym się pasjonuje, czy sprawdziła w gwiazdach, jak pójdzie jej występ na Eurowizji?

Luna
LunaAKPA

Czy wiedzieliście, że Luna współpracowała z Justyną Steczkowską? Okazuje, że się jedna z największych gwiazd polskiej sceny zaprosiła tę młodziutką, nieznaną wtedy artystkę do wspólnej pracy. - Miałam okazję pracować z Justyną Steczkowską prawie cztery lata temu. To był dla mnie piękny moment, bo ona jest wspaniałą artystką, ale też jest bardzo inspirująca - mówi Luna.

Na Justynie Steczkowskiej współpraca Luny z gwiazdami się nie kończy. Przyznaje, że zaczynała w małym pokoiku, ale teraz muzykę tworzy w Wielkiej Brytanii i Szwecji, np. z producentem Ellie Goulding. - To proces, to nie dzieje się z dnia na dzień - wyjaśnia Luna. Osoby, z którymi tworzyła piosenkę na Eurowizję, poznała podczas artystycznych wyjazdów zagranicznych. - Nie da się załatwić tego na tzw. telefon. Ludzi nie da się kupić, talentu nie da się kupić - mówi Luna, odpowiadając na zarzuty, jakie pojawiają się na jej temat w sieci. 

Odnosi się też do informacji na temat tego, że jest albinoską. - Nie choruję na albinizm - wyjaśnia. - Po prostu urodziłam się z taką "jasną" urodą. O urodzie zresztą też sporo mówi w tym podcaście. Przyznaje, że ma nadzieję, że to, jak wygląda, jak się prezentuje, da odwagę innym do bycia sobą.

Luna
LunaGałązkaAKPA

Kogo słuchała Luna, kiedy była dzieckiem? Tej odpowiedzi się nie spodziewacie - Ewy Demarczyk i Violetty Villas. - Ale też dużo słuchałam Kayah, płyta Kayah&Bregovic wypełniła moje dzieciństwo - mówi Luna.

- Nie sądzę, że Eurowizja jest obciachem. Moim zdaniem to zawsze miało swój urok. Najgorzej, gdyby była nijaka, wtedy bym nie brała w tym udziału - mówi Luna. 
Luna jest instruktorką jogi i interesuje się astrologią. - Gwiazdy dają mi poczucie, że nie jestem sama, dają mi poczucie głębi. Traktuję to jako jeden z języków, jakimi możemy coś tłumaczyć - mówi Luna. Ale czy w gwiazdach sprawdza, jak pójdzie jej na Eurowizji? Okazuje się, że niekoniecznie. - Nie pytam gwiazd, czy wygram Eurowizję. Muszę to czuć i w to wierzyć.

Studiowała artes liberales. To interdyscyplinarne, humanistyczne studia. - Dla mnie idealne, bo się nie nudziłam - mówi Luna. Co można po takich studiach robić? - Np. reprezentować Polskę na Eurowizji - śmieje się Luna.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 97: LunaINTERIA.PL

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas