Reklama

Ma jedną z najniższych emerytur wśród gwiazd. Taki przelew od ZUS-u dostaje Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz jest jedną z ikon polskiego kina. Aktorka, która dziś obchodzi 85. urodziny, kilka lat temu wycofała się z show-biznesu i przeszła na zasłużoną emeryturę. Okazuje się jednak, że jest ona znacznie niższa, niż może się wydawać. Ile wynosi?

 Wiele polskich gwiazd narzeka na niskie emerytury. Majka Jeżowska, Ryszard Rykowski, Krzysztof Cugowski - ich emerytury wynoszą niewiele ponad tysiąc złotych. Rekordzistą w zestawieniu najniższych emerytur wśród polskich artystów jest jednak Ryszard Rynkowski, wokalista i muzyk zespołu TSA. Otrzymywać ma on bowiem od ZUS-u około ośmiu złotych.

Beata Tyszkiewicz była ikoną kina. Kilka lat temu zrezygnowała z życia publicznego

Podobnie do wyżej wymienionych, również Beata Tyszkiewicz należy do gwiazd, które dostają od ZUS-u jedną z najniższych emerytur. Kultowa aktorka, która już kilka lat temu wycofała się z życia publicznego, w 2017 roku przeszła zawał serca, który skutkował koniecznością wykonania zabiegu udrożnienia tętnicy wieńcowej. Beata Tyszkiewicz nie udziela już wywiadów, ani nie pojawia się "na ściankach", jednak o jej zdrowiu opowiedziała w rozmowie z "Faktem" córka gwiazdy - Karolina Wajda:

Beata Tyszkiewicz przepracowała ponad 60 lat. Wysokość jej emerytury zaskakuje

Reklama

Beata Tyszkiewicz w przeciągu swojej kilkudziesięcioletniej kariery aktorskiej zagrała w dziesiątkach filmów i seriali. Była również jurorką popularnego programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami". W wieku 81 lat gwiazda zrezygnowała z życia publicznego. Już wtedy podzieliła się wysokością swojej emerytury. Ile wynosiła?

W trakcie rozmowy z "Super Expressem", Beata Tyszkiewicz ujawniła, że jej emerytura wynosi 1300 złotych. Niemniej jednak aktorka podkreśliła, że nie ma zamiaru skarżyć się na tę kwotę, gdyż zdaje sobie sprawę, że wielu innych ludzi znajduje się w trudniejszej sytuacji.

Według obliczeń obecnie emerytura Beaty Tyszkiewicz jest nieznacznie wyższa. Po uwzględnieniu waloryzacji, przeprowadzonych w 2022 oraz 2023 roku, na jej koncie powinno pojawiać się co miesiąc około 1750 złotych

Wycofała się z show-bizesu na starość. Nie chce okazywać słabości

Po wycofaniu się z życia publicznego Beata Tyszkiewicz przestała udzielać wywiadów. O jej zdrowiu i samopoczuciu informuje córka - Karolina Wajda. Wspomniała również, że jednym z powodów rezygnacji gwiazdy ze świata show-biznesu były problemy spowodowane zdrowiem oraz niechęć do okazywania słabości:


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beata Tyszkiewicz | emerytury gwiazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama