Reklama

Maciej Zakościelny skończył 40 lat

Czterdzieste urodziny to dla wielu ludzi ważny moment. Nie inaczej jest w przypadku Macieja Zakościelnego. Aktor już dawno obmyślił, jak spędzi dzień 7 maja 2020 roku, w którym dołącza do grona czterdziestolatków. Niestety, z powodu koronawirusa musiał zrezygnować z tych planów.

- Zawsze, kiedy myślałem o tych "karwowskich" urodzinach, to wyobrażałem sobie, że zrobię coś niezwykłego. Chciałem wyjechać np. do Peru, zobaczyć Machu Picchu i tam spędzić ten dzień z moją narzeczoną - mówi Maciej Zakościelny. 

Aktor dodaje, że nie planował hucznej imprezy, zależało mu jednak na duchowym przeżyciu tego wyjątkowego dnia. 

- Dlatego myśleliśmy o tym, żeby jechać w tę podróż bez dzieci. Pobyć trochę we dwoje, nacieszyć się spokojem, pomyśleć. To ważne, bo mimo ogromnej miłości, jaką darzę moich synów, taka odskocznia od dnia codziennego jest potrzebna - wyjaśnia aktor.

Reklama

Do Peru z powodu pandemii nie mógł wyjechać, ale znalazł inny sposób na to, by dzień czterdziestych urodzin był wyjątkowy. A właściwie znalazła go jego ukochana. 

- Moja narzeczona wpadła na świetny pomysł, żebyśmy wyjechali do domu na Mazurach. Spędzamy ten czas ze sobą, cieszymy się naturą bez masek - mówi aktor.

Pandemia nie pokrzyżowała za to Maciejowi Zakościelnemu planów zawodowych. 

- Przede mną kilka projektów filmowych, których realizacja jest zaplanowana na okres letni, więc wierzę, że to się nie zmieni - zdradza aktor.

Zapytany o to, czego życzy sobie w dniu urodzin, odpowiada: 

- To jest taki czas, kiedy raczej myślę o innych, o tych ludziach, którzy potrzebują największego wsparcia, na przykład o medykach i innych osobach na pierwszej linii walki z koronawirusem. Są też miejsca trochę "zapomniane", dlatego chciałbym prosić moich fanów o wzięcie udziału w zbiórce dla Hospicjum Santa Galla, które znajduje się w miejscowości Łabuńki Mniejsze koło Zamościa. Ja oczywiście też się w nią angażuję - apeluje aktor. Wielbiciele jego talentu mogą więc zrobić mu urodzinowy prezent, a przy okazji zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

***

#POMAGAMINTERIA

Wolontariusze akcji Zupa na Plantach przed epidemią mogli wspierać osoby będące w kryzysie bezdomności między innymi organizując im spotkania przy misce zupy co niedzielę na krakowskich Plantach. Teraz starają się dostarczać paczki żywnościowe, nawet do kanałów, w których egzystują. Tygodniowo potrzeba 200 takich paczek. Spraw, by pomoc mogła nadal docierać do potrzebujących. Wesprzyj zbiórkę, przekaż produkty, albo namów współpracowników, żebyście pomogli wspólnie. Sprawdź szczegóły >>

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Zakościelny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy