Michał Piela schudł 30 kilogramów. Tak walczy z chorobą

Michał Piela to polski aktor znany przede wszystkim z roli policjanta w popularnym serialu "Ojciec Mateusz". Piela kilka lat temu w rozmowie z mediami przyznał, że zmaga się z przewlekłą chorobą. Gwiazdor postanowił zadbać o zdrowie i przeszedł spektakularną metamorfozę. Serialowy aspirant schudł aż kilkadziesiąt kilogramów w zaledwie kilka miesięcy. Zdradził, jak udało się mu to osiągnąć.

Michał Piela sporo schudł.  Z tych produktów zrezygnował
Michał Piela sporo schudł. Z tych produktów zrezygnowałMateusz Grochocki/East NewsEast News

Tak Michał Piela dowiedział się o chorobie. "Pojawiły się zasłabnięcia"

Michał Piela jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Ma na koncie wiele ról w  popularnych serialach. Popularność zawdzięcza jednak postaci aspiranta Mieczysława Nocula, w którą wciela się od lat w serialu "Ojciec Mateusz". Aktor cieszy się sympatią fanów telenoweli.

Michał Piela w ostatnim czasie przeszedł spektakularną metamorfozę.  Znacząco zmienił tryb życia i dietę. Dzięki temu udało mu się zrzucić aż 30 kilogramów. Aktor zdecydował się na liczne wyrzeczenia, ponieważ chciał zadbać o zdrowie. Do niedawna ważył aż 120 kg. Wówczas dowiedział się o chorobie. Po konsultacji lekarskiej niespodziewanie usłyszał, że choruje na cukrzycę typu 2.

"Pojawiły się u mnie zasłabnięcia, częste drzemki w ciągu dnia, nie mogłem skupić się i miałem wzmożone pragnienie. Zbadałem sobie poziom cukru we krwi i okazało się, że mam cukrzycę typu 2" - tłumaczył Michał Piela w rozmowie z serwisem "Moja Cukrzyca".

Michał Piela na planie serialu "Ojciec Mateusz"
Michał Piela na planie serialu "Ojciec Mateusz"Mieczyslaw Wlodarski/ReporterEast News

Michał Piela sporo schudł. Z tych produktów zrezygnował

Michał Piela postanowił zadbać o siebie i odciążyć swój organizm. W rozmowie z tygodnikiem  "Świat i Ludzie" przyznał, że wielką podporą w walce o szczuplejszą sylwetkę była dla niego żona. To właśnie ona przyrządzała posiłki i dbała o dietę 43-letniego aktora.

Gotowanie zostawiłem małżonce, bo jestem smakoszem kuchni śląskiej, a ta jest dość kaloryczna. Moja żona świetnie sobie poradziła, przystosowała się do mnie, co na pewno bardzo mi pomogło w samodyscyplinie
przyznał ulubieniec widzów.

Piela zdradził, że mimo utraty 30 kilogramów, nie zrezygnował z diety. Nadal odżywia się zdrowo. Szczególną wagę przywiązuje do jakośći posiłków.

"Zwracam uwagę na to, co jem, co piję. Unikam napojów gazowanych, zazwyczaj nie piję soków, a jeśli to naturalne, wyciskane. Częściej wybieram wodę, herbatę i kawę i Przestałem słodzić napoje" - zdradza.

206 km do Świąt
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas