Reklama

Reklama

„Nie kształtuję świata”. Makłowicz dla Interii o życiu, jedzeniu i podróżach

Robert Makłowicz od lat stanowi ikonę nie tylko miłości do kuchni, ale także uczy, jak zachwycać się pięknem świata. Jego kulinarne podróże z telewizji przeniosły się do internetu i w dalszym ciągu biją rekordy popularności. Z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie kulinariów i kultury rozmawiamy przy okazji nagrań dubbingu do filmu "Asterix i Obelix: Imperium Smoka".

Czy dostrzegania piękna w codzienności można się nauczyć? Jakie to uczucie kreować gusta młodych pokoleń Polaków? Między innymi na te pytania odpowiedział nam Robert Makłowicz przy okazji nagrań dubbingu do filmu "Asterix i Obelix: Imperium Smoka", w którym będzie pełnił rolę narratora. 

"Moje podróże są opisywaniem świata"

Ponad dwa lata temu, w głębokiej pandemii zaczął tworzyć swój kanał na platformie YouTube. Uważa, że jeśli ktoś naprawdę interesuje się jedzeniem, to powinien również zgłębiać swoje zainteresowanie historią, kulturą i sztuką. Na swoim kanale opowiada o rzeczach poważnych w lekki sposób, ponieważ - jak sam wspomina - w szkole karmiono go "tłustymi pulpetami wiedzy, od czego często dostawał niestrawności". Nie bez przyczyny wielu internautów pisze w komentarzach, że żałuje, iż ktoś taki jak Robert Makłowicz nie uczył ich historii w szkolnych czasach.

Reklama

- Mimo tego, iż mieszkamy w określonej tego globu części, to wszystko może być naszym udziałem. Niezależnie od tego, czy podróżujemy, czy też nie, to przyswajamy pewne rzeczy. Nie tylko jedzeniowe, ale także kulturowe - przyznaje Robert Makłowicz. - Moje podróże są opisywaniem świata. Ja go nie kształtuję, tylko pokazuję, jaki może być piękny. Oczywiście mamy wokół siebie wyjątkowo dużo również złych rzeczy, ale życie jest za krótkie, aby się umartwiać - dodaje w rozmowie z nami.

Zobacz cały wywiad z Robertem Makłowiczem dla INTERII:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Makłowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy