Rihanna - filantropka na straży globalnej edukacji

Jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej Rihanna, od lat angażuje się w działalność charytatywną. Ostatnio urodzona na Barbados piosenkarka podkreśla znaczenie dostępu do edukacji zwłaszcza w rejonach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i ubóstwem.

Zaledwie kilka dni po dorocznym "Diamentowym Balu", podczas którego występująca w roli gospodyni Rihanna skupiła na sobie całą uwagę mediów za sprawą zjawiskowej kreacji projektu Alexis Mabille Couture, wokalistka ponownie znalazła się w centrum medialnego zainteresowania. Tym razem jednak z uwagi na kwestię znacznie istotniejszą niż moda czy blichtr czerwonych dywanów.

Reklama

Gwiazda znana z angażowania się w działalność charytatywną napisała bowiem niedawno inspirujący tekst na temat znaczenia dostępu do edukacji na całym świecie - zwłaszcza w rejonach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i ubóstwem.

W artykule opublikowanym przez "The Guardian" urodzona na Barbados piosenkarka ujawnia, że nie wstydzi się powiedzieć, iż "nadal się uczy" o świecie, międzynarodowych społecznościach, a nawet o sobie samej. "Rozwijałam swój indywidualizm zarówno za sprawą szkolnej edukacji, jak i edukacji globalnej, którą otrzymałam podróżując po świecie dzięki muzyce" - napisała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje