Reklama

Reklama

Shakira nie chce wyjść za mąż

Wulkan energii! Seksowna Kolumbijka zachwyca urodą i talentem. Doskonałe ciało, chwytliwe utwory i wyjątkowy głos - to nie sztuczki Photoshopa i remasterów w studiu nagraniowym. To prawdziwa Shakira! Jednak najbardziej wyjątkową ma osobowość.

Taniec brzucha w jej wykonaniu zachwyca mężczyzn i wzbudza zazdrość kobiet na całym świecie.

Reklama

Utalentowana, z pomysłem na siebie i bardzo pracowita. Jennifer Lopez, druga przebojowa latynoska, choć wciąż jest na topie, może tylko pozazdrościć 34-letniej Shakirze Isabel Mebarak Ripoll (tak brzmi jej pełne nazwisko) ilości nagród i wyników sprzedaży kolejnych albumów.

Płytka gwiazdka?

Nic podobnego! Gdy w 2001 roku przebojem "Whenever Whenever" podbiła europejskie listy przebojów, widziano w Shakirze latynoską Britney Spears. Zgrabna blondynka, która epatuje wygimnastykowanym ciałem - ile już było takich "gwiazd"... Ale krytykanci szybko musieli spuścić z tonu. Po pierwsze nie mieli pojęcia, że ta gwiazda nie spadła z nieba - w Ameryce Południowej Shakira odnosiła sukcesy już od lat. Swój pierwszy kontrakt z wytwórnią płytową Sony podpisała tam w wieku 13 lat!

Złośliwcy, nie mając argumentów "zawodowych", wytykali jej, że skończyła edukację, mając 15 lat, więc poza śpiewaniem i tańcem z pewnością nic nie potrafi. I w tym przypadku bardzo się mylili! Shakira to niespokojny duch, gwiazda ciekawa świata i dziewczyna o nieprzeciętnej inteligencji.

Choć rzeczywiście musiała przerwać naukę, gdy już zdobyła pozycję w show-biznesie i zarobiła tyle, by zapewnić sobie i bliskim dobrobyt, poszła na studia. Jej pasją jest historia. W 2007 r. została studentką Historii Cywilizacji Wschodu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W trakcie tras koncertowych stara się zapoznać z historią i językiem kraju, który odwiedza. Podczas Oral Fixation Tour zabrała nawet ze sobą panią profesor Uniwersytetu Kolumbijskiego, żeby uczuć się historii obu Ameryk! W trakcie innej trasy towarzyszył jej nauczyciel języka włoskiego.

Kariera... od urodzenia

Nic nie przyszło jej w życiu samo. Wiedziała, czego chce i dużo pracowała. Wszystko nie potoczyłoby się jednak tak gładko, gdyby nie iskra boża. Rozliczne talenty Shakiry ujawniły się bardzo szybko. W rodzinnym mieście, Barranquilli, a potem w całym kraju była objawieniem, cudownym dzieckiem. Jej rodzice wspominają, że już w wieku trzech lat czytała i znała tabliczkę mnożenia. Gdy miała 4 latka siedziała z ojcem w restauracji. Na scenę wkroczył bębniarz i kilka skąpo odzianych tancerek. Dziewczynka wskoczyła na podest i, ku radości zgromadzonych, spontanicznie odtańczyła swój układ. - "Wtedy właśnie zakochałam się w występach publicznych."- przyznała w jednym z wywiadów. Zafascynowana tańcem brzucha w ciągu kilku następnych lat opanowała go do perfekcji. W zasadzie ominął ją okres dojrzewania i młodzieńczy bunt - mając 16 lat była już piosenkarką z dwiema płytami na koncie, próbującą sił w aktorstwie, w dodatku utrzymywała rodziców i siedmioro rodzeństwa!

Dowiedz się więcej na temat: Shakira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje