Reklama

​Ślub? Po latach smakuje lepiej!

Kilka dni temu plotkarskie serwisy zelektryzowała wieść o tym, że Katarzyna Nosowska i jej partner po 17 latach wspólnego życia zdecydowali się na ślub. Ale par które pobrały się po długim życiu w wolnym związku jest więcej. Rekordziści czekali ze ślubem nawet 40 lat!

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk

"Po 17 latach, po przejściach" napisała Nosowska pod instagramowym zdjęciem, na którym pochwaliła się obrączką. Krawczyk to gitarzysta zespołu Hey, który dołączył do niego w 2001 roku. 

W tym samym czasie Nosowska związała się z Krawczykiem, jednak do tej pory do planów ślubnych odnosiła się raczej niechętnie. 

Kilka miesięcy temu wokalistka ujawniła, że jej ukochany zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. "Jako osoba żyjąca z uzależnionym sama jestem tzw. osobą współuzależnioną. Ostatnio się z tego edukuję. Mój partner zachorował na raka duszy" - powiedziała w rozmowie z miesięcznikiem "Uroda życia".

Reklama

Para wzięła ślub w Las Vegas. Podobno była to szalona i spontaniczna decyzja. Podczas uroczystości towarzyszył im Mikołaj, syn Nosowskiej ze związku z Adamem Krajewskim.

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba

Po 11 latach życia w nieformalnym związku na ślub zdecydował się duet Szelągowska&Sztaba. Wydarzenie miało miejsce w 2013 roku - najpierw był ślub cywilny, który nie uszedł uwadze paparazzich, potem uroczystość kościelna, zdecydowanie bardziej kameralna. Niestety, para rozstała się kilka miesięcy po tych radosnych wydarzeniach. 

"Przez lata było tak, że raz ślubu chciało jedno, raz drugie, nigdy razem. Nagle ślubu zapragnęliśmy oboje w tym samym czasie. Może to była kwestia obecności na ślubie naszych przyjaciół, nie wiem. (...) Traktowałem to jak przypieczętowanie czegoś, co jest oczywiste i pewne - skomentował sprawę Sztaba na łamach "Vivy".

Dziś oboje są w nowych małżeństwach, obojgu urodziły się też dzieci.

Kora i Kamil Sipowicz

12 grudnia 2013 roku, po niemal 40-letnim związku, Kora i jej partner Kamil Sipowicz wzięli ślub cywilny podczas skromnej uroczystości w USC na warszawskich Bielanach. Choć zmianę stanu cywilnego ogłaszali z radością, wielki wpływ na ich decyzję miała choroba Kory (na początku 2013 roku wokalistka ujawniła, że cierpi na raka jajnika). 

"Ślub był prawdziwy. Narzeczeństwo czterdziestoletnie też" - żartował Sipowicz na antenie TVN. "Jesteśmy starsi, mamy dzieci, jest wnuk, musieliśmy uregulować różne sprawy. Nie jesteśmy najmłodsi. Jest jakiś majątek... a my nie jesteśmy wieczni" - uzasadniał Sipowicz. Po ślubie artystka przyjęła nazwisko męża.

Małżeństwo trwało aż do śmierci Kory w lipcu tego roku.

Paulina Sykut-Jeżyna i Piotr Jeżyna

Para poznała się, gdy Paulina miała 16, a Piotr 26 lat. Najpierw połączyło ich zwyczajne koleżeństwo, pod dwóch latach zakochali się w sobie i zostali parą. 

Po raz pierwszy zaręczyli się  w 2007 roku, ale do ślubu nie doszło, więc Piotr uznał, że oświadczyny uległy przedawnieniu. W 2011 poprosił Paulinę o rękę po raz drugi, wtedy od razu przystąpili do planowania ślubu. Uroczystość odbyła się w Puławach, w sierpniu 2011, 14 lat po pierwszym spotkaniu pary.

W 2016 para powitała na świecie córkę Różę.

Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski

Aktorska para zdecydowała się na wzięcie ślubu po 17 latach wspólnego życia. Kameralna uroczystość odbyła się w 2014 roku. Jak wspominała aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem" wcześniej partner oświadczał się jej wielokrotnie. 

"Rok temu to ja zaproponowałam: Może w końcu to ja ciebie poproszę o rękę. I będziemy kwita. Nie stały za tym powody finansowe, wspólne kredyty czy sprawy formalne. Chcemy być razem, dlaczego więc nie jako mąż i żona?" - mówiła.

Na ślubie obecne były dzieci pary: Marysia i Staś.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gwiazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy