Stać ją na biżuterię wartą miliony?

Jessica Alba pojawiła się na gali Złotych Globów w efektownym naszyjniku od Harryego Winstona. Biżuteria kosztowała, bagatela, 5,8 mln dolarów. Dzięki spektakularnemu naszyjnikowi i sukni Oscara de la Renty Alba była na czerwonym dywanie klasą dla samej siebie.

Jessica Alba
Jessica AlbaGetty Images/Flash Press Media

Podczas 70. ceremonii wręczenia Złotych Globów, prestiżowych nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, Jessica Alba zadawała szyku w drapowanej, brzoskwiniowej sukni Oscara de la Renty o fasonie "syrenki". Jej stylizację uzupełniała kopertówka marki Roger Vivier ze strusich piór.

Jessica Alba
Jessica AlbaGetty Images/Flash Press Media

Wisienką na torcie był diamentowy naszyjnik od Harry'ego Winstona. Jego cena może wywołać u niejednej osoby zawrót głowy. Wartość naszyjnika to 5,8 mln dolarów. Biżuteria 31-letniej aktorki była podziwiana nie tylko na czerwonym dywanie. Podczas gali Alba pojawiła się też na scenie, by wręczyć statuetkę dla najlepszego aktora w miniseriali lub filmie telewizyjnym. Nagrodę z jej rąk otrzymał Kevin Costner

Jessica Alba
Jessica AlbaGetty Images/Flash Press Media

O miano "właścicielki" najdroższej biżuterii gali Alba rywalizowała z Sofią Vergarą. Kolumbijska aktorka miała na sobie kolczyki i pierścionki warte razem 8 mln dol. Najprawdopodobniej za swoje klejnoty nie zapłaciły ani centa. Zazwyczaj z okazji wielkich gali jubilerzy wypożyczają swoją najdroższą biżuterię gwiazdom. Liczą bowiem, że kobiety śledzące relacje z imprezy, zapragną mieć podobne klejnoty.

Jessica Alba
Jessica AlbaGetty Images/Flash Press Media

Naszyjnik, który zdobił Albę, jest dziełem firmy założonej przez Harry'ego Winstona (1896-1978). Ten Amerykanin, którego nazywano "jubilerem gwiazd" swój pierwszy zakład otworzył w 1932 roku w nowojorskim Rockefeller Center. Szybko pokochały go sławy formatu Elizabeth Taylor i Katherine Hepburn. To właśnie Winston odpowiadał za stworzenie słynnych diamentów "Taylor Burton", "Gwiazda Sierra Leone" czy "Lesotho". To również on zapoczątkował tradycję noszenia diamentów na oscarowej gali.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas